مسئولان دغدغه‌های چایکاران شمالی را برطرف کنند
مسئولان دغدغه‌های چایکاران شمالی را برطرف کنند

امام جمعه رشت گفت: چایکاران گلایه‌هایی از بابت معوقات خود داشتند از طرفی صاحبان کارخانجات هم می‌گویند محصول چای آن‌ها خریداری نشده است و لذا هم این کارخانجات و هم سازمان‌ چای در کنار دیگر سازمان‌های ذی‌ربط تلاش کنند که‌ معوقات ‌‌پرداخت شود.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با بیان روایتی از امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر اینکه بهترین بنده خدا کسی است که خودسازی و تربیت نفس کند اظهار داشت: پرحرفی یکی از عواملی است که باعث می‌شود انسان اسرار زندگی مردم را به‌راحتی افشا کند.

امام جمعه رشت ادامه داد: در روایتی دیگر آمده است که انسان برای حفظ و سالم نگه داشتن خود باید از دست‌درازی به اموال مردم و خون‌ریزی خودداری کند و زبان خود را نیز به‌سلامت عبور دهد و اگر چنین نکند آثار منفی بدی پیش‌روی او قرار خواهد گرفت چراکه پرحرف، خطایش بیشتر است و کسی که خطایش بیشتر باشد بی‌شرم و بی‌حیا است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه پرحرفی با سیاهی و مردن قلب انسان همراه است افزود: قلبِ مرده، معارف الهی را باور نمی‌کند و حال معنوی خود را از دست می‌دهد و این انسان تبدیل به یک مرده متحرک خواهد شد.

وی با اشاره به قرارداد ننگینی که در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۵۷ با دستور آمریکا، بین سران اسراییل جعلی و مصر منعقد شد افزود: اعراب طبق این قرارداد، می‌بایست صهیونیست غاصب را در دل سرزمین اسلامی می‌پذیرفتند و در ادامه، کشورهای اروپایی و برخی کشورهای ترسوی عربی نیز برای ایجاد روابط با این غده چرکین مسابقه گذاشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تاریخ خوش‌خدمتی دولت آلمان به صهیونیست غاصب تصریح کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در ایجاد روابط با اسراییل غاصب بود.

آیت‌الله فلاحتی یکی از دلایل مهاجرپذیری زیاد آلمان را عدم برخورداری از دوام، ثبات و اعتبارات سرزمینی آن‌ها در دنیا دانست و بیان کرد: در سال ۱۹۴۸ میلادی نیز قانونی به نام “جلوگیری و مجازات جزم نسل‌کشی” مطرح شد و آلمان جزو کشورهای امضاکننده این قانون بود؛ براساس این قانون، هر کشوری که اقدام به نسل‌کشی کند، مجامع صاحب قدرت باید جلوی آن را بگیرند.

امام جمعه رشت ادامه داد: اخیراً آفریقای جنوبی شکایتی را درباره غزه و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه برده است اما اولین کشوری که‌ درصدد مقابله با این شکایت برآمده، آلمان است.

وی با بیان اینکه آلمانی‌ها سعی دارند دامن خود را از دروغ تاریخی که یهودیان صهیونیستی راه انداختند، پاک نگه دارند افزود: صهیونیست‌ها سال‌ها پیش با مطرح کردن مسئله هولاکو، ادعا کردند‌ که هیتلر هزاران نفر از یهودیان را کشته‌ است که از دروغ‌های تاریخی شاخ‌دار آن‌هاست و با این ادعا به‌دنبال‌ مظلوم‌نمایی در دنیا و جا خوش کردن در فلسطین بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه امروز قدرت‌های جهانی مدعی حقوق بشر حاضرند دست به هر جنایتی بزنند تا حرف خود را به ملت‌ها تحمیل کنند عنوان کرد: آیا قتل و عام گسترده کودکان در فلسطین طی ۳ ماه، آواره کردن دسته جمعی مردم فلسطین و اخراج آن‌ها از خانه‌هایشان و محروم کردن این مردم از آب، غذا و درمان که حق اولیه هر انسانی است و فرود آوردن بمب‌های فسفری روی سر زنان و کودکان بی‌دفاع مصداق نسل‌کشی نیست؟ و چگونه است که دولت خبیث آلمان این موارد را مصداق آدم‌کشی نمی‌داند؟

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه امروز همه ابزارهای لازم برای اثبات نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در دنیا وجود دارد اذعان کرد: اگرچه در این جنگ خانمان‌سوز بیش از ۲۵ هزار فلسطینی شهید شدند و حوادث تلخی رقم خورده که در تاریخ ثبت خواهد شد اما دستاوردهای خوبی هم برای مسلمانان به‌همراه داشت.

امام جمعه رشت، باطل شدن عقیده شکست‌ناپذیری ارتش اسراییل را اولین دستاورد این جنگ دانست و بیان کرد: زوال‌پذیری ارتش اسراییل امروز‌ مشهود و نمایان است.

وی باطل شدن ادعاهای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، بی‌آبرو شدن حامیان این رژیم، تقویت جبهه مقاومت و گسترده شدن قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی در دنیا به ویژه در کشورهای اسلامی را جزو دیگر دستاوردهای این جنگ خواند و افزود: کاهش قدرت آمریکا در منطقه نیز دستاورد دیگر این جنگ است و برای ملت‌ها ثابت شد که آمریکایی‌ها در رأس جنایت علیه غزه ایستاده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به حوادث انتخاباتی و ضرورت برگزاری انتخاباتی سالم و مبتنی بر آرمان‌های جمهوری اسلامی گفت: مردم به تخلفات انتخاباتی که از طریق رسانه ملی و حتی زیرنویس شبکه باران اعلام می‌شود توجه کنند و هرجا مشاهده کردند که شخصی در حال هزینه کردن غیرقانونی، خرید رأی و وعده‌های بی‌جا است، به نهادهای ذی‌ربط اطلاع دهید.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به برخی گلایه‌های اخیر چایکاران عنوان کرد: چایکاران گلایه‌هایی از بابت معوقات خود داشتند از طرفی صاحبان کارخانجات هم می‌گویند محصول چای آن‌ها خریداری نشده و لذا هم این کارخانجات و هم سازمان‌ چای در کنار دیگر سازمان‌های ذی‌ربط باید تلاش کنند که‌ معوقات چایکاران کم کم پرداخت شود.

  • منبع خبر : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1402/11/06/3029221/----------