پرداخت بیش از ۸۰ درصد مطالبات چایکاران شمال کشور
پرداخت بیش از ۸۰ درصد مطالبات چایکاران شمال کشور

رئیس سازمان چای گفت: امروز با پرداخت ۱۵ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران تاکنون هزار و ۵۰۶ میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای به چایکاران شمال کشور پرداخت شد.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ حبیب جهانساز در گفتگوی تلفنی به خبرنگار صدا و سیما گفت: با پرداخت ۱۵ میلیارد تومان دیگر از بهای برگ سبز چای امروز به چایکاران گیلان و مازندران، هزار و ۵۰۶ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران قدر سهم دولت و کارخانجات چایسازی، در سال ۱۴۰۲ به حساب آن‌ها واریز شده و ۳۶۰ میلیارد تومان بقیه هم در چند مرحله تا ماه آینده پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به پرداخت بیش از ۹۲ درصد قدر سهم دولت از بهای برگ سبز خریداری شده امسال از چایکاران، افزود: دولت تاکنون ۴۳۱ میلیاردتومان از ۴۶۷ میلیاردتومان قدرسهم خود از بهای برگ سبز چای خریداری شده را پرداخت کرده است.
رئیس سازمان چای همچنین از پرداخت بیش از ۷۶ درصد قدر سهم کارخانجات چایسازی از بهای برگ سبز خریداری شده‌ی امسال خبر داد و گفت: از هزار و ۴۰۱ میلیاردتومان بدهی کارخانجات چایسازی به چایکاران گیلان و مازندران تاکنون، هزار و ۷۵ میلیاردتومان به حساب چایکاران واریز شده است.
حبیب جهانساز افزود: امسال بیش از ۱۴۹ هزار تن برگ سبز چای به ارزش هزار و ۸۶۶ میلیاردتومان از چایکاران شمال کشور خریداری شد.
۵۵ هزار خانوار چایکار در گیلان و مازندران در ۲۸ هزار هکتار باغ خود به پرورش و تولید محصول چای اشتغال دارند.

  • منبع خبر : https://www.iribnews.ir/00HN5W