۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید برنج کشاورزان تخصیص یافت
۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید برنج کشاورزان تخصیص یافت

استاندار گیلان با بیان اینکه اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید برنج کشاورزان در استان‌های گیلان و مازندران نشان دهنده حمایت دولت از کشاورز است، گفت: میزان برنج باقی مانده در دست کشاورز در حال بررسی بوده و قطعا تمامی برنج‌ها توسط دولت خریداری می‌شود.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، اسدالله عباسی استاندار گیلان ظهر امروز در همایش شکوه انتخابات «جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن»  در شهر فومن با اشاره به آبرسانی، گازرسانی و برق‌رسانی به روستاهای بالای ۲۹ خانوار در گیلان اظهار کرد: در دهه فجر امسال به ۲۲ روستای گیلان و با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان گازرسانی شده و دیگر روستایی جز چند روستای صعب العبور، فاقد برق و گاز وجود ندارد. 

وی از افتتاح ۲ پروژه مهم گیلان با حضور ریاست جمهوری خبر داد و گفت: راه‌آهن رشت_ کاسپین و آزادراه منجیل_ رودبار قبل از سال و با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد. 

استاندار گیلان با اشاره به بهره‌برداری از ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر در گیلان بیان کرد: با افتتاح این میزان از پروژه اشتغال زیادی برای جوانان استان گیلان ایجاد شده است.

عباسی با بیان اینکه به بهانه برگزاری مراسم افتتاح نباید مردم دچار مشکل شوند، افزود: اگر پل، پروژه‌ و یا جاده‌ای آماده بهره‌برداری است باید مورد استفاده قرار گیرد و در یک فرصت مناسب، مراسم افتتاح برگزار و به مردم گزارش داده شود. 

وی با اشاره به تکمیل پل جدید مرزی شهرستان آستارا گفت: با افتتاح این پل مرزی عبور و مرور کامیون‌های ترانزیتی در آستارا با سهولت انجام می‌شود. 

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه باید از مزیت‌های کشاورزی و گردشگری فومن به درستی استفاده شود، افزود: چای، ابریشم، برنج، قلعه‌رودخان و ماسوله جزو مزیت‌های کشاورزی و گردشگری شهرستان فومن است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

عباسی با اشاره به پرداخت مطالبات چایکاران و کارخانجات چای در روزهای آینده بیان کرد: حق الزحمه دولت برای چایکاران در روزهای گذشته پرداخت و برای کارخانجات چای نیز در چند روز آینده پرداخت می‌شود. 

وی با بیان اینکه اختصاص ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید برنج کشاورزان در استان‌های گیلان و مازندران نشان دهنده حمایت دولت از کشاورز است، گفت: میزان برنج باقی مانده در دست کشاورز در حال بررسی بوده و قطعا تمامی برنج‌ها توسط دولت خریداری می‌شود. 

استاندار گیلان با تاکید بر نقش پیروزی انقلاب اسلامی در بازگشت اقتدار و عزت به ملت ایران تصریح کرد: امام راحل با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حکومت عدل علی (ع) را در جامعه دینی ایران پی‌ریزی کرد و مردم هم دعوت معمار کبیر انقلاب را لبیک گفته و رژیم ستم شاهی را سرنگون کردند.

عباسی با بیان اینکه استکبار تصور پیروزی جمهوری اسلامی و ماندگاری آن بعد از ۴۵ سال را نداشت، افزود: دشمن از ترس محکم شدن پایه‌های انقلاب اسلامی در همان روزهای نخست کودتای نوژه را شکل داد ولی بعد از عدم موفقیت در کودتا، از طریق نفوذی‌ها و افرادی با تفکر لیبرالیسم در تلاش برای تضعیف شدن پایه‌های انقلاب بود. 

وی با اشاره به جمله شب گذشته دولت تروریست آمریکا به ۲ کشور عراق و سوریه بیان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را تشکیل دادند تا کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه را تضعیف کرده و از این طریق منابع سرشار آنان از جمله نفت را به غارت ببرند. 

استاندار خودکفایی در عرصه‌های مختلف از جمله علمی، فرهنگی، اجتماعی، پزشکی و هسته‌ای را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: آمریکا بعد ازعدم موفقیت در نابودی جمهوری اسلامی از طریق جنگ سخت شروع به اعمال تحریم‌های اقتصادی بسیار شدید علیه ملت ایران کرد به گونه‌ای که حتی اجازه واردات دارو، واکسن و حتی ماسک را در دوران کرونا به ایران را نداد ولی جوانان ما توانستند با تکیه بر توان داخلی واکسن برکت را با کمترین عوارض تولید کرده و حتی آن را صادر کنند. 

عباسی با بیان اینکه در دولت سیزدهم به تراز مالی بودجه بسیار توجه و تاکید شده است، گفت: بودجه سالیانه کشور بدون هیچگونه ناترازی به در دو سال گذشته و سال جاری به مجلس شورای اسلامی تحویل داده شد و در این بودجه به طور عادلانه و بر اساس واقعیت‌های اقتصادی کشور در بین استان و ارگان‌ها تقسیم می‌شود. 

وی با ابراز خرسندی از افرایش تولید نفت در کشور در طول سال گذشته بیان کرد: علیرغم تحقق این مهم، دولت سیزدهم  خام فروشی نفت را نسبت به قبل کاهش داده و به سمت صادرات فرآورده‌های نفتی و محصولات غیر نفتی حرکت کرده است. 

استاندار گیلان مجلس قوی را نشان دهنده اقتدار نظام مقدس جمهوری دانست و افزود: دشمن سعی دارد از طریق مشارکت کم، مجلسی ضعیف بر روی کار بیاید ولی مردم همواره با انتخاب درست و حضوری پرشور در انتخابات دشمن را نا امید کردند.

عباسی انتخاب آزادانه و گزینش نمایندگانی اصلح را حق مردم دانست و گفت: مردم ایران اسلامی سالیان سال است که در انتخابات حضوری موثر و پرشور دارند و این بار نیز با مشارکت گسترده چون همیشه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناامید خواهند کرد. 

  • منبع خبر : http://fna.ir/3hph5c