استاندار گیلان: انتخابات در رشت و خمام به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد
استاندار گیلان: انتخابات در رشت و خمام به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد

استاندار گیلان گفت: انتخابات در شهرستان‌های رشت و خمام به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و تمهیدات لازم برای این امر اندیشیده شده و تجهیزات لازم فراهم شده است.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی امروز ‌در دیدار با مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در رشت با بیان اینکه اقدامات مربوط به توسعه شبکه‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی افتخاری برای جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: قبل و اوایل انقلاب ارتباط تلفنی در مناطق مختلف امری برای افراد خاص بود و در روستاها و شهرها مردم با سختی و مراجعه به تلفنخانه می‌توانستند ارتباط بگیرند اما امروز در همه منازل حتی روستاهای دوردست شهر و مناطق صعب‌العبور دسترسی به تلفن همراه و ثابت وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به دستاوردهای مهم انقلاب در بخش زیرساخت های مخابراتی خاطر نشان کرد: علاوه بر توسعه شبکه‌های مخابراتی در بخش‌های دیگر اعم از برق، آب، گاز و راه هم خدمات بسیار ارزشمند و بی نظیر انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه گفت: زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در گیلان فراهم شده‌ و با توجه به اینکه انتخابات در شهرستان‌های رشت و خمام به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، تمهیدات لازم برای این امر اندیشیده شده و تجهیزات لازم فراهم شده است.

استاندار گیلان اظهار کرد: تمهیدات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در ۲ هزار و ۶۸۸ شعبه اخذ رای انجام شده که با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اقدامات مربوط به هویت رای دهندگان و نیاز به بخش‌های مخابراتی و فیبرنوری در دست بررسی قرار گرفت.

مجید سلطانی، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران نیز در این دیدار با قدردانی از اهتمام استاندار گیلان در حوزه توسعه زیرساخت‌های مخابراتی استان گفت: مخابرات استان در خیلی از شاخص های کل کشور وضعیت بهتری برخوردار است.

وی گزارشی از وضعیت مخابراتی استان و بررسی مسائل و مشکلات ارتباطی کیلان را بیان و اضافه کرد: مخابرات جزء اولین ها در حوادث غیر مترقبه مثل سیل زلزله و خیلی رویدادهای مهم است و علاوه بر ارائه خدمات مختص خود؛ برای ارائه خدمات بهتر به مردم آمادگی کامل دارد.

استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری چهار نماینده و در مجلس شورای اسلامی با ۱۱ حوزه انتخابیه ۱۳ کرسی دارد؛ ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری به همراه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : https://tn.ai/3034119