همه شهرها و روستاهای گیلان تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی است
همه شهرها و روستاهای گیلان تحت پوشش شبکه‌های مخابراتی است

استاندار گیلان با اشاره به توسعه شبکه‌های مخابراتی در سراسر استان از جمله روستاهای دوردست گفت: همه شهرها و روستاهای استان تحت پوشش شبکه مخابراتی است و سایت های تلفن سیار روستایی هم اجرایی شده است.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز یکشنبه در حاشیه دیدار با مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در رشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات مربوط به توسعه شبکه‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی افتخاری برای جمهوری اسلامی است، افزود: قبل و اوایل انقلاب ارتباط تلفنی در مناطق مختلف امری لوکس بود و در روستاها و شهرها مردم با سختی و مراجعه به تلفنخانه می توانستند ارتباط بگیرند اما امروز در همه منازل حتی روستاهای دوردست شهر و مناطق صعب العبور دسترسی به تلفن همراه و ثابت وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به دستاوردهای مهم انقلاب در بخش زیرساخت های مخابراتی خاطر نشان کرد: علاوه بر توسعه شبکه‌های مخابراتی در بخش‌های دیگر اعم از برق، آب، گاز و راه هم خدمات بسیار ارزشمند و بی نظیر انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه گفت : زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در گیلان فراهم شده‌است و با توجه به اینکه انتخابات در شهرستان‌های رشت و خمام به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، تمهیدات لازم برای این امر اندیشیده شده و تجهیزات لازم فراهم شده است.

استاندار گیلان اظهار کرد: تمهیدات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در ۲ هزار و ۶۸۸ شعبه اخذ رای انجام شده که با حضور مدیرعامل مخابرات ایران اقدامات مربوط به هویت رای دهندگان و نیاز به بخش‌های مخابراتی و فیبرنوری در دست بررسی قرار گرفت.

استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری چهار نماینده و در مجلس شورای اسلامی با ۱۱ حوزه انتخابیه ۱۳ کرسی دارد؛ ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری به همراه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : https://irna.ir/xjPHB5