چتر حمایتی بیمه بر سر روستاییان و عشایر
چتر حمایتی بیمه بر سر روستاییان و عشایر

معاون بیمه ایی و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت:۶۷۰ هزار نفر از روستائیان و عشایر کشور در ۲ سال گذشته، تحت پوشش بیمه‌ی اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفته اند.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان؛ سجاد طاهری امروز در همایش کارگزاران این صندوق در گیلان که در سالن اجتماعات اداره‌ی کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در رشت برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، عضو صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که ۶۷۰ هزار نفر از آنان در دو سال گذشته تحت پوشش در آمده اند.
وی افزود:در دو سال گذشته ۶۳ درصد حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزایش یافته و دولت برای سال آینده هم رقمی معادل ۲۰ تا ۲۵ درصد را برای افزایش مستمری این جامعه‌ی هدف در نظر گرفته است.
معاون بیمه ایی و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از تدابیر اتخاذ شده برای حمایت بیمه ایی از زنان دارای سه فرزند به بالای بیمه نشده تا پایان امسال خبر داد و افزود: درحال حاضر ۲ میلیون و ۲۳۶ هزار زن بدون بیمه و دارای سه فرزند به بالا در کشور وجود دارد که زمینه‌ی تحت پوشش قرار گرفتن این افراد تا پایان امسال و در راستای حمایت از طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده فراهم می‌شود.
سجاد طاهری از اجرای طرح رتبه بندی کارگزاری‌های بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سراسر کشور در آینده ایی نزدیک خبر داد و تاکید کرد: این رتبه بندی بر اساس شاخص‌های کمی و کیفی مد نظر قرار می‌گیرد و هرگونه خطایی در روند فعالیت این کارگزاری ها، غیر قابل اغماض و همراه با برخورد‌های قاطع قانونی خواهد بود.
وی با تشریح روند ارایه‌ی تسهیلات به متقاضیان تحت پوشش اضافه کرد: در دو سال اخیر، ۳ هزار میلیارد ریال معادل ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به افراد تحت پوشش این صندوق اعطا شده است و این روند در راستای حمایت از اقشار کم درآمد و روستانشین و عشایر سخت کوش همچنان ادامه خواهد یافت.
یزدان شعبانی، مدیر صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان نیز در این نشست، گزارشی از روند فعالیت‌های این صندوق در استان ارایه کرد و افزود: در حال حاضر از مجموع ۱۰۴ هزار روستایی و عشایر تحت پوشش این صندوق در استان، ۶ هزار نفر بطور ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند و امسال به این افراد ۷ میلیارد تومان در قالب مستمری پرداخت شده است.

  • منبع خبر : https://www.iribnews.ir/00HOCu