حاشیه‌نگاری پنجمین روز جشنواره فجر؛ گستاخی یک فیلمساز!
حاشیه‌نگاری پنجمین روز جشنواره فجر؛ گستاخی یک فیلمساز!

«مغز استخوان»، «روز بلوا» و «خوب، بد، جلف 2: ارتش سری» در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر نمایش داده شدند.

خزر فوری/«مغز استخوان»، «روز بلوا» و «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر نمایش داده شدند.
برای آگاهی از متن و حاشیه پنجمین روز جشنواره فجر با ما همراه باشید.شجاعت و گستاخی در «روز بلوا»


نشست خبری «روز بلوا» با حواشی ریز و درشتی همراه بود. بهروز شعیبی، کارگردان فیلم تاکید کرد محور قرار دادن شخصیت روحانی در فضای لاکچری تهران، به دلیل اثرگذاری روحانیون در جامعه است. ارجمند هم طرح چنین موضوعی ملتهب در فیلم را گستاخی و شجاعت شعیبی دانست.
او افزود: «شجاعت بهروز شعیبی و این‌که این گستاخی را داشت تا این بلوا، نه آن بلوایی را که در خیابان می‌بینیم، نشان دهد از مهم‌ترین دلایل من برای بازی در این فیلم بود. نشان دادن ضایع شدن حق مردم، شجاعت می‌خواهد.‌»
مرگ بر آمریکای داریوش ارجمند در جشنواره


داریوش ارجمند درباره چرایی آمدنش به نشست‌های خبری «روز بلوا» گفت: از معدود دفعاتی است که در یک نشست فیلم می‌آیم. اول می‌خواهم شهادت سردار سلیمانی را یک بار دیگر تسلیت و تبریک بگویم ‌و همینطور تسلیت بگویم برای حادثه هواپیما.یک مرگ بر آمریکا هم می‌گویم به‌خاطر دستوری که یک رییس‌جمهور حمال برای قتل بزرگ مردی چون سردار سلیمانی داد
این بازیگر پیشکسوت ادامه داد: «معتقدم علت ساخت این فیلم به اندازه کافی گویا است و هرکس در این چندسال در ایران زندگی کرده باشد، با این داستان درگیر شده است. بسیاری خودسوزی را در بخش‌های مختلف شهر و زندگی شهری در خصوص مشکلات جامعه دیده‌ایم و این فیلمنامه با شجاعت به این کاراکتر در داستان پرداخته است.»
شوخی جنسی نداریم!


پیمان قاسمخانی کارگردان «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» درباره شوخی‌های جنسی که در فیلم وجود دارد و اینکه آیا این شوخی‌ها مناسب خانواده‌ها است یا خیر، گفت: دیدن فیلم با خانواده کاملاً بستگی به جنس خانواده دارد. ما صد درجه بالاتر از شوخی‌های جنسی فیلم را در جامعه می‌بینیم اما من سرم را زیر برف نمی‌کنم و در حد عرف جامعه در این فیلم شوخی کردم. اساساً چیزی به نام شوخی جنسی وجود ندار. برخی شوخی‌ها واقعاً زشت است که قطعاً ما هم انجام نمی‌دهیم و در برخی فیلم‌ها هست و من را هم ناراحت می‌کند ولی این شوخی‌ها شوخی‌های تمیزی است و می‌توان حداقل با خانواده من آنها را دید.

چرا پریناز ایزدیار همیشه نقش غمگین بازی می‌کند؟


پریناز ایزدیار در نشست خبری «مغز استخوان» علت اینکه همیشه نقش‌های غمگین بازی می‌کند را در تنوع نداشتن ژانرها و فیلمنامه‌ها در سینمای ایران دانست و گفت:‌ «وقتی فیلمنامه را می‌خوانی و قصه‌اش را دوست داری. باید بر اساس آنچه که در فیلمنامه آمده است، پیش بروی. اینجا بهتر است بپرسیم چرا تنوع ژانر نداریم یا چرا فیلمنامه‌های دیگری نوشته نمی‌شوند یا چرا نقش‌های دیگری پیشنهاد نمی‌شود.»
وقتی غیبت بابک حمیدیان به چشم می‌آیدبابک حمیدیان که دو فیلم «مغز استخوان» و «روز بلوا» را در پنجمین روز جشنواره داشت به دلیل انصرافش در نشست‌های خبری حاضر نشد. داریوش ارجمند در این باره گفت: آخه تحریم کردید چه چیزی به دست آوردید آقای حمیدیان باید می‌آمد اینجا و حرف‌هایش را می‌زد.بهروز شعیبی هم‌ که به عنوان بازیگر در «مغز استخوان» و به عنوان کارگردان «روز بلوا» در جشنواره حضور داشت و در هر دو فیلم هم با بابک حمیدیان همکاری داشته در ابتدای صحبت‌هایش گفت: من به تصمیمی که بابک حمیدیان گرفته احترام می‌گذارم و جای او در این نشست خالی است.