۸۰ درصد از مبتلایان به کرونا بهبود می‌یابند | کودکان از ویروس کرونا رنج نمی‌برند
۸۰ درصد از مبتلایان به کرونا بهبود می‌یابند | کودکان از ویروس کرونا رنج نمی‌برند

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت: اطلاعات پزشکی چین نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد از بیماران علائم خفیف دارند و بهبود خواهند یافت.

خزر فوری/دبیرکل سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت: اطلاعات پزشکی چین نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد از بیماران علائم خفیف دارند و بهبود خواهند یافت.

تئودرو آدانوم به خبرنگاران در ژنو گفت: براساس این اطلاعات ۱۴ درصد از عوارض شدید مانند ذات الریه رنج می‌برند، پنج درصد در شرایط بحرانی و دو درصد نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد : به نظر می رسد که ویروس کرونا مانند دیگر ویروس‌ها مانند سارس و مرس کشنده نیست.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین گفت که کودکان برخلاف بزرگسالان از ویروس کرونا رنج نمی‌برند و هر چه سن شما بیشتر باشد خطر مرگ به علت این ویروس افزایش می‌یابد.

مقام‌های بهداشتی چین اعلام کردند که دیروز یکشنبه ۱۰۵ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری جدید کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری به ۱۷۷۰ نفر رسید.

تارنمای رسمی کمیسیون ملی بهداشت جمهوری خلق چین بامداد دوشنبه (وقت محلی) اعلام کرد که تاکنون یکهزار و ۵۶۳ مورد جدید از ابتلا به بیماری جدید کرونا ثبت شده و شمار کلی مبتلایان در این کشور به ۷۰ هزار و ۵۴۸ نفر رسیده است.

براساس این گزارش، روز گذشته در چین یکهزار و ۴۲۵ بیمار درمان و از بیمارستان مرخص شدند.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه ) در شهر «ووهان» مرکز هوبی شروع شد، علاوه بر شهر و استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است.

آمریکا، چین، سوئد، فرانسه، مالزی و فیلیپین از جمله کشورهایی هستند که مواردی از ابتلا به کرونا در آن‌ها شناسایی شده‌اند.