داور زحمات یک سال سپیدرود را هدر داد/ با لشکری از بازیکنان مواجه بودم که نمی دانم چطور به تیم آمده بودند!
داور زحمات یک سال سپیدرود را هدر داد/ با لشکری از بازیکنان مواجه بودم که نمی دانم چطور به تیم آمده بودند!

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت، داور دیدار تیمش مقابل بادران را عامل شکست سپیدرودی‌ها می‌داند.

سهیل حق‌شناس در گفت‌و‌گو با  خبرگزاری تسنیم درباره سقوط تیم سپیدرود به لیگ دسته دوم پس از شکست مقابل بادران اظهار داشت: ما در بازی با بادران ۹ بازیکن‌مان را نداشتیم ولی به جوان‌ها اعتماد کردیم و واقعاً آنها هم زحمت کشیدند. تا دقیقه ۹۰ هم صفر – صفر بودیم ولی وقتی از نتیجه بازی رایکا و ملوان باخبر شدیم، انتحاری بازی کردیم و در آخر گل خوردیم.

وی افزود: تا داوری این بازی کارشناسی نشود، نمی‌توانیم در مورد بازی صحبت کنیم، ولی چیزی که من و همه همکارانم دیدیم، داور خطای یک متر بیرون محوطه را برای بادران پنالتی گرفت. فیلم بازی موجود است و کل حرف‌ها در فیلم بازی مشخص است و اصلا نیازی به گفتن من نیست. خیلی راحت حق یک تیم پر هوادار و شهرستانی را که مردم با آن زندگی می‌کنند را خوردند. آن هم به لطف فدراسیونی که نمی‌تواند VAR استفاده کند و باعث می‌شود این اتفاقات رخ بدهد. اگر این سیستم در کشور ما هم باشد داوران به خودشان اجازه نمی‌دهند اینطور اشتباه کنند. عدم وجود این سیستم باعث شده، یک عده سود ببرند که همه ما آن را می‌دانیم.

سرمربی تیم سپیدورد در واکنش به این موضوع که در زمان قبول هدایت تیم سپیدرود توسط او نیز این تیم در وضعیت بدی قرار داشت، گفت: سپیدرود جزئی از خانواده ما است و الان اگر به لیگ گیلان هم سقوط کند ما دوباره می‌آییم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا تیم نابود نشود. نه تنها خانواده من، بلکه سپیدرود جزئی از خانواده خیلی‌ها در رشت است، اما وقتی من به تیم آمدم با لشکری از بازیکنان مواجه شدم که اصلاً مشخص نبود چطور به تیم آمده‌اند! تعداد این بازیکنان هم کمبود نبود و حداقل ۱۵ نفر بودند که اول فصل هم با آن‌ها قرارداد بسته شده بود. بازیکنانی که به لطف آقایان از ابتدای فصل کنار تیم بودند و سهمیه ها را پر کرده بودند.

حق‌شناس ادامه داد: این یک فاجعه است، شما فکر کنید ما سر تمرین می‌آمدیم ۴۵ نفر داخل زمین بودند. حالا هر کسی را هم می‌خواستیم کنار بگذاریم، بنا به دلایلی که نمی‌شود گفت، نمی‌شد. به هر حال ما داماش را بردیم و بعد در بازی با خوشه‌طلایی سیگنال‌هایی دریافت کردیم که ممکن است اتفاقاتی بیفتد که من باور نکردم. هنوز هم باور نمی‌کنم و با وجود اینکه چند نفر از دوستان حرف‌هایی زدن ولی من به چشم خودم چیزی ندیدم. به هر حال همه چیز دست به دست هم داد تا ما ۴ گل در آن بازی بخوریم و در بازی آخر هم که شاهکار داور بود.

وی گفت: افتادن سپیدرود دست خودمان بود و اگر داور حق ما را می داد می‌توانستیم امید داشته باشیم. حالا نمی‌دانم فریادهای مان را به کجا ببریم. امیدوارم داور حداقل بگوید اشتباه کرده است تا من حداقل خودم را راضی کنم که این اشتباهات از قصد نبوده است. اگر چیزی غیر از این باشد به نظرم محمدی (داور دیدار بادران – سپیدرود) زحمات یک سال تیم را هدر داد و سپیدرود را به لیگ پایین‌تر انداخت.

سرمربی سپیدرود در پایان یادآور شد: من آدم چاپلوسی نیستم ولی مردم همه چیز را دیدند و خیلی تحمل کردند، چون می‌دانند چه اتفاقاتی در تیم افتاده است. می خواهم از همه هواداران تشکر کنم، من فقط به عنوان نماینده کادرفنی از همه هواداران عذرخواهی می کنم که نتوانستیم در یک سال اخیر نماینده خوبی برای شهرمان باشیم . امیدوارم خیلی زود تیم سپیدرود به جایگاه لیگ برتری خودش بازگردد.