پاسخ دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری رشت به اظهارات اخیر یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت
پاسخ دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری رشت به اظهارات اخیر یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت

در همین راستا، حجت الاسلام و المسلمین محمد براتی، دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری رشت یادداشتی را به تحریریه خزرآنلاین ارسال کرده است که عینا منتشر می شود.

جچت جذب در بخشی از اظهارات خود در آخربن جلسه شورای شهر رشت گفت: گویا شهردار رشت با روحانیت مشکل دارد چرا که تاکنون پیرامون تعیین تکلیف روحانیونی که به‌عنوان امام جماعت با شهرداری رشت مشغول همکاری هستند اقدام نکرده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

رَبِّ أَعُوذُ بِکَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ وَأَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَنْ یَحْضُرُونِ .

با سلام به ساحت مقدس سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و تسلیت به همه عاشقان و محبان آن حضرت و سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان (عج) و طول عمر، صحت و اقتدار برای رهبری عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خامنه ای مدظله العالی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم ائمه اطهار متاسفانه اخیرا برخی از عزیزان در شورای اسلامی شهر رشت نابخردانه مسائلی را در حالی عنوان نمودند که با وجود حجم گسترده تبلیغاتی دشمنان بر علیه انقلاب عزیزمان که بارها مقام معظم رهبری فرمودند ؛ انقلاب عزیزمان مظلوم واقع شده است، انگشت اشاره به سمت سمبل انقلاب یعنی روحانیت میبرند و مقام اول مدیریت شهری در رشت را محکوم به اهمال در امور روحانیت مینمایند.

در این شرایط حساس ای کاش مسائل امور روحانیت معظم دستخوش احساسات و ابزار انتقامجویی، آن هم در صحن پارلمان شهری که مردم بصورت امانت بدست منتخبین خود سپردند، نشود.

چون خداوند متعال در آیات قرآن مجید درباره سخن راست می فرمایند؛ (یا ایها الذین امنوا اتقوالله و کونوا مع الصادقین ) سوره توبه آیه ۱۱۹

از آن جاییکه در مورد ستاد تحت مدیریت اینجانب اظهار نظر شده و متاسفانه مغرضانه علنی هم گردبده لذا بنده بر خود وظیفه می دانم به صورت علنی پاسخگوی این شبهات باشم.

عزیزانی که شعار دوستی و دفاع از روحانیت را سر داده اند بفرمایند چند مصوبه برای حمایت از روحانیت شاغل در شهرداری را در شورای اسلامی شهر رشت گذرانده اند ؟؟؟؟

روحانیون محجوب ستاد اقامه نماز شهرداری رشت مثل سایر نهادها و سازمانهای خارج از شهرداری از هیچ امکانات رفاهی برخوردار نمی باشند و عزیزانی که شعار دوستی و صنفی کردن روحانیت را عمدا در دستور کار خود قرار داده اند تا احساسات و عواطف برخی را تحریک کنند، مگر همان هایی نیستند که در زمان انتخاب شهردار فعلی رشت افتخار میکردند که شهرداری را برای رشت منتخب کرده اند که از خانواده معظم شهید و سلسله جلیله روحانیت هست!!!

با پیشنهاد علماء عزیز در مجموعه شهرداری رشت و بدلیل شیوع بیماری کرونا و برگزار نشدن نمازهای جماعت در سازمانها و مناطق های مختلف شهرداری اعلام گردید مستحق دریافت حق الزحمه نمی باشیم چون در جایی اقامه نماز نداشته ایم و چند ماه به ادارات خود نیامده ایم پس دیگر نیازی به حق الزحمه نمی باشد، اما شهردار محترم رشت دکتر حاج محمدی دستور دادند تمام و کمال حق و حقوق روحانیت پرداخت گردد، حال اگر شهرداری بدون ثبت قرارداد مبالغی را میداد هم به گونه ی دیگری محکوم میشد که چرا در شهرداری بدون حساب و کتاب مبالغ پرداخت می شود و اگر بخاطر نبود قرارداد پرداخت نشد شهرداری را که از تبار و خاندان محترم و معزز روحانیت است محکوم می شود به ضدیت با روحانیت!!!

در حالی که تفاهم نامه ما بین ائمه محترم جماعت و شهرداری از همان اوایل سال جاری آماده گردیده بود اما می بایست نماینده تام الاختیار شهرداری اقدام عاجل و فوری را برای امضاء و ثبت آن انجام میداد، حالیه تفاهم نامه های روحانیت محترم مورد دستور موکد شهردار محترم رشت که عاشق و خدمتگذار به انقلاب، ولایت، خانواده های معظم شهداء و روحانیت معظم هست امضاء گردیده و مشکلات قانونی آنان نیز مرتفع خواهد گردید و اینجانب نیز با دستور شهردار محترم رشت بارها به برخی از علماء و روحانیت و طلاب عزیز که نیاز به دعای خیرشان داریم دلجویی نموده ام، حالیه چند نفر از ائمه محترم جماعات ما که بیماری ثعب العلاج و بسیار سختی نیز دارند بارها توسط بنده حقیر اموراتشان رسیدگی شده است که این نیز توصیه جناب آقای شهردار بوده است.

حتی لازم بذکر است آقای دکتر حاج محمدی برای اولین بار فرمودند انشاالله تدابیری در ستاد اقامه نماز اندیشیده شود تا با فرارسیدن مناسب هایی همانند شب عید و ماه مبارک رمضان و … حتی علما و روحانیت شهرداری هم بتواند از امکانات و مسائل رفاهی نیز استفاده کنند و اینجانب نیز با دستور شهردار رشت برنامه هایی را در راستای خدمات به ائمه جماعت شهرداری در دست بررسی و اقدام دارم که انشاالله در اولین جلسات ستاد اقامه نماز بیان خواهم نمود.

پس با این همه برنامه های را که شهرداری رشت و شخص شهردار محترم برای ائمه جماعات دارند نمی توان به شهردار اتهام ضدیت با روحانیت زد.

در پایان به نقل جمله ای از شهید این ایام حضرت امام حسین (ع) اکتفا می کنم که فرمودند:
چیزى که از ارزشتان بکاهد، بر زبان جارى نکنید

والسلام علی العباد الصالحین

محمد براتی

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری رشت