صدای سوت قطار ۵ ستاره زندگی رشت-مشهد از فردا به صدا در می‌آید
صدای سوت قطار ۵ ستاره زندگی رشت-مشهد از فردا به صدا در می‌آید

محمد رجبی، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: فردا ۱۹ شهریور قطار ۵ ستاره زندگی این شرکت در ایستگاه راه آهن رشت افتتاح رسمی شده و به سمت مشهد مقدس حرکت خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: با حضور دکتر نوبخت-معاون رئیس جمهوری- قطار مجلل و ۵ ستاره زندگی شرکت رجا از روز چهارشنبه در ایستگاه راه آهن رشت افتتاح رسمی و راه‌اندازی می‌شود.

محمد رجبی با اعلام این خبر افزود: با تلاش‌های همکاران این شرکت و سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی سازمان تأمین اجتماعی، سومین رام از قطار مجلل و ۵ ستاره زندگی در مسیر ریلی جذاب و زیبای رشت- مشهد افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه قطار مجلل زندگی نخستین قطار ۵ ستاره در شبکه ریلی کشور بوده که به طور رسمی در فروردین ۱۳۹۴ توسط شرکت رجا در مسیر مشهد راه اندازی شد، گفت: این قطار ۵ ستاره با دارا بودن تنها واگن رستوران دو طبقه در شبکه ریلی کشور با محیطی زیبا و جذاب، به علاوه امکانات دیگر همچون کوپه‌های ۴ تخته ویژه با سرویس‌های خواب بهداشتی وکیوم شده، پذیرایی توسط مهمانداران تحصیل کرده و مجرب، سیستم‌های صوتی و تصویری به صورت wifi و iptv، سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی و امکان تنظیم دمای کوپه توسط مسافر، در ۳ سطح پذیرایی بر اساس انتخاب مسافران هنگام خرید بلیت، سفری دل انگیز را برای مسافران فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: شرکت رجا به عنوان پیشرو در صنعت ریلی کشور با شیوع ویروس کرونا در همه قطارهای شرکت به ویژه قطار ۵ ستاره زندگی با ضدعفونی کردن کامل قطارها و رعایت شیوه نامه‌های کامل بهداشتی برای مأموران و مسافران از جمله: تب سنجی مأموران و مسافران، توزیع ماسک رایگان بین مسافران و مأموران، تعبیه مایع ضد عفونی کننده در سالن‌ها، سرویس‌های پذیرایی یک بار مصرف، و تأمین غذای بسته بندی شده از بهترین کترینگ صنعت هوایی کشور اقدام کرده است.