رئیس پلیس راهور گیلان: تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی با پلاک قدیم ممنوع شد
رئیس پلیس راهور گیلان: تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی با پلاک قدیم ممنوع شد

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه خودروهای منطقه آزاد با پلاک قدیم تا پایان شهریور ماه مهلت تعویض پلاک داشتند ،از ممنوعیت تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی با پلاک قدیم از روز گذشته خبر داد .

سرهنگ امیر طالبی روز چهارشنبه اظهار داشت: طرح تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد با پلاک با فرمت ملی از مهر ماه پارسال ابلاغ شد و فرصت کافی در اختیار مالکان این خودروها برای تعویض پلاک قرار گرفت.

وی تصریح کرد: آخرین مهلت تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد انزلی ۳۱ شهریورماه بود و از روز گذشته  اول مهر ماه، برابر ماده ۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی خودروهای پلاک قدیمی منطقه آزاد انزلی به عنوان پلاک غیرمجاز شناخته شده و اجازه عبور و مرور در معابر استان را ندارند و پلیس از تردد آن‌ها جلوگیری خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور گیلان  بیان  کرد: مالکان خودروهای پلاک قدیم با وجود پایان زمان در نظر گرفته شده برای تعویض پلاک، همچنان قادر به تعویض پلاک خودرو هستند، اما با توجه به قانون در خصوص عدم تردد پلاک‌های غیرمجاز در معابر عمومی، این قبیل خودروها از روز گذشته برای پیگیری امور مربوط به تعویض پلاک باید با خودروبر حمل شوند.

براساس قانون تعیین شده برای خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی شعاع تردد خودرو های با پلاک منطقه آزاد انزلی ۵۰ کیلومتر بوده که در نقاط مرزی تردد با تابلو مشخص شده است. خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی نمی توانند از نقاط تعیین شده خارج شوند و در صورت خروج از محدوده تعیین شده، ضمن تعیین جرایم سنگین ،خودروی مربوط توسط پلیس توقیف و طبق قانون قاچاق با آن برخورد می گردد.