معرفی اسدالله عباسی در وزارت کار! چرا که نه؟!
معرفی اسدالله عباسی در وزارت کار! چرا که نه؟!

خزرفوری:هرچند بعید است در این برهه دولت از استانداران برای وزارت بهره ببرد، اما کاش فرصتی پیش می آمد که از یکی مثل عباسی در این وزارتخانه استفاده می شد

به گزارش خزرفوری به نقل از حکایت گیلان | سامان بدر: استعفای (اجباری) حجت عبدالملکی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گمانه زنی ها برای معرفی وزیر جدید را آغاز کرده است. در این میان نام اسدالله عباسی استاندار فعلی گیلان هم شنیده می شود که سابقه وزارت و معاونت این وزارتخانه عظیم را تجربه کرده است. 

هرچند بعید است در این برهه دولت از استانداران برای وزارت بهره ببرد، اما کاش فرصتی پیش می آمد که از  یکی مثل عباسی در این وزارتخانه  استفاده می شد. حداقل این است که عباسی با همه انتقادات هرگز  شعارهای موهوم و وعده های عجیب عبدالملکی را  نداشته است که از ساخت لامبورگینی در پارکینگ خانه خبر می داد  و یا می گفت که با یک میلیون تومان هم می توان شغل ایجاد کرد. 

تجربه و سابقه عباسی از سرپرست فعلی نیز بیشتر است که یکی دیگر از امام صادق های پرتعداد دولت سیزدهم است. البته همان طور که می توان پیش بینی کرد برخی  نمایندگان گیلان مخالف اصلی ارتقای عباسی هستند و همین کار را مشکل دار می کند. ولی اگر قرار باشد کار بهتری صورت بگیرد عباسی گزینه به مراتب بهتری از بذرپاش یا زاهدی وفا هستند که بیشتر به عنوان چهره های سیاسی شناخته می شوند.

دلیل دیگر علاقه به معرفی عباسی بیشتر بومی است. از نظر نگارنده عدم حضور گیلانی ها در کابینه یک معضل بزرگ برای این استان است و طرفداران دولت در استان نمی توانند از آن فرار کنند. هیچ کس نمی تواند نوبخت وقتی در کابینه بود استان خود را فراموش کرد. بله درست است در معرفی و حمایت انتصاب برخی افراد اشتباهاتی داشت، ولی با همه انتقادات برای توسعه استان تلاش کرد. از وقتی نوبخت رفته چند دولتمرد مدام در استان گیلان حضور دارند؟ آیا کسی می داند آقای میرکاظمی رئیس فعلی سازمان سازمان برنامه و بودجه کجاست؟ طرفداران دولت فعلی همیشه می پرسند چرا میرکاظمی دوباره شراره کاوسی را در گیلان منصوب کرده که «بانی وضع موجود» است ، ولی نمی گویند چرا میرکاظمی یک بار به گیلان نمی آید که در مورد توسعه استان تمعهیداتی بیندیشد. به واقع وزرای دولت رئیسی جزء این که یک بار با خود رئیس جمهور سفر روز جمعه ای داشته باشند استان گیلان را فراموش کرده اند؟

می توانیم به استاندار گیلان انتقادات زیادی وارد کرد. ولی به عنوان یک منتقد می توان شهادت داد که او نسبت به زادگاه خود تعصب دارد و این نسبت به استاندار غیربومی پیشین قابل مشاهده است که او دوست دارد اقداماتی انجام دهد که خود را بیشتر نشان دهد که مردم رضایت داشته باشند. حالا این اقدامات انتخاباتی است و یا هرچیزی دیگر مجال این بحث نیست، ولی عباسی حتی در زمان وزارت خود نیز اولویت هایی را برای استان خود در نظر داشت که که همان هم برایش دردسرساز شد. شرایط جذب بسیاری از گیلانی ها در همان دوره بدست آمد. پس نمی توان منکر تاثیر حضور فرد گیلانی در کابینه شد.

بهترین روش انتخاب مدیران ارشد در دولت فعلی این است که خود را از محدودیت های جناحی و سیاسی فعلی دور کند. از کنار گذاشتن بسیاری از  مدیران پیشین دوری کند و به جای افراد سیاسی که عبدالملکی نمونه خوبی برای آن بود به انتخاب افراد متخصص بیشتری اقدام کند. این که بخواهند یکی دیگر از مدیران دانشگاه امام صادق را جای امثال عبدالملکی معرفی کنند، تنها گول زدن خودشان است. ولی اگر بخواهند در همین مجموعه سیاسی خود هم انتخاب کنند امثال عباسی بدون شک گزینه های خیلی بهتری از گزینه های شعارزده و افراطی هستند که در کنار دولت به وفور دیده می شوند.