میسر نبودن حفاظت همزمان از تالاب انزلی
میسر نبودن حفاظت همزمان از تالاب انزلی

خزرفوری:وی افزود: صبح امروز به همت ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی یک دستگاه بیل مکانیکی در این شهرستان توقیف شد.

به گزارش خزرفوری به نقل از ایسنا/گیلان سرپرست اداره محیط زیست شهرستان بندرانزلی گفت: به دلیل  وسعت و گستردگی تالاب و تعداد کم نیروهای محیط بان امکان پایش به طور همزمان میسر نیست.

جلیل جعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: محیط بانان این شهرستان بطور شبانه روزی از عرصه های آبی و خشکی صیانت و حفاظت می کنند، اما به دلیل وسعت و گستردگی تالاب و تعداد کم نیروهای محیط بان امکان پایش از همه نقاط به طور همزمان میسر نیست.

وی افزود: صبح امروز به همت ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی یک دستگاه بیل مکانیکی در این شهرستان توقیف شد.

جعفری ادامه داد: محیط بانان قلم گوده حین گشت زنی در تالاب منطقه توریستی به این بیل مکانیکی که بدون اخذ مجوزهای مربوطه مشغول لایروبی در تالاب  بوده برخورد کرد و از ادامه فعالیت آن جلوگیری بعمل آورد.

وی تصریح کرد: پس از صورت جلسه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان انزلی تاکید کرد: از شهروندان فهمیم و طبیعت دوست درخواست دارد درصورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی مراتب را سریعا به یگان و اداره محیط زیست اطلاع دهند.