فناوری ساخت فونداسیون پیچی بومی‌سازی شد
فناوری ساخت فونداسیون پیچی بومی‌سازی شد

خزرفوری:این نوع فونداسیون از یک شفت لوله‌ای با یک یا چند صفحه مارپیچ فلزی تشکیل شده است که نیروی کششی یا فشاری حاصل از سازه را از طریق شفت و صفحات مارپیچ به زمین منتقل می‌کند.

یکی از شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به تولید یک نوع فونداسیون پیچی از جنس فلز شده است که می‌تواند با استفاده از یک شفت لوله‌ای و چند صفحه مارپیچ فلزی، نیروی کششی یا فشاری حاصل از سازه را از طریق شفت و صفحات مارپیچ به زمین منتقل کند.

به گزارش خزرفوری به نقل از روابط عمومی، بهنام بیدار، مدیرعامل این شرکت گفت: در دنیا این فناوری به نام Helical pile مطرح است و کشورهایی مانند آمریکا و آلمان دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های خاصی برای این نوع فونداسیون دارند و سال‌ها است در این زمینه فعالیت دارند.

وی افزود: این فونداسیون به شکل پیچی و تشکیل شده از فولاد و با روکش گالوانیزه است و کاربری‌های مختلفی در حوزه‌های ساختمان، ویلاسازی، گلخانه‌ها و همچنین در ساخت لوازم تولید انرژی مانند پنل‌های خورشیدی و دکل‌های انتقال برق دارد.

پارک فناوری پردیس، بیدار خاطر نشان کرد: ما در این شرکت موفق به تولید این فونداسیون با عنوان «پای» شدیم که یک نوع فونداسیون پیچی از جنس فلز است. این نوع فونداسیون از یک شفت لوله‌ای با یک یا چند صفحه مارپیچ فلزی تشکیل شده است که نیروی کششی یا فشاری حاصل از سازه را از طریق شفت و صفحات مارپیچ به زمین منتقل می‌کند.

مدیرعامل این شرکت از عرضه تجاری سه محصول برای ۱۲ کاربری مختلف خبر داد و افزود: این محصولات در ساخت‌وسازها و هر نوع سازه‌ای که نیاز به فونداسیون دارد، استفاده می‌شود.