چگونه دنیامالی غائبِ حاضر در سفر وزیر ورزش به انزلی شد؟!
چگونه دنیامالی غائبِ حاضر در سفر وزیر ورزش به انزلی شد؟!

پنج شنبه ۱۰ شهریور ماه بود که وزیر ورزش و جوانان، طی سفری یکروزه، به جهت افتتاح طرح های عمرانی و بازدید از پروژه های نیمه تمام ورزشی به گیلان، سفر کرد.

مهتا صدری: پنج شنبه ۱۰ شهریور ماه بود که وزیر ورزش و جوانان، طی سفری یکروزه، به جهت افتتاح طرح های عمرانی و بازدید از پروژه های نیمه تمام ورزشی به گیلان، سفر کرد.

خزرفوری به نقل از گیلان صدر نوشت : سفری که با حاشیه های فراوانی از جمله افتتاح بی ربط یک مرغداری، یک پل و یک مرکز جامع سلامت در صومعه سرا، عدم حضور در مراسم افتتاح خانه کشتی گیلان در شهر بندر انزلی، بی برنامگی هایی که موجب جاماندن اتوبوس حامل خبرنگاران و عکاسان از همراهی وزیر در برخی بازدیدها شد، اسکورت عجیب اتومبیل حامل وزیر که سوژه کاربران فضای مجازی شد و… همراه بود.

غلاوه بر این، غیبت پررنگ نماینده مردم شهرستان انزلی در همراهی وزیر ورزش با وجود اطلاع از برنامه های تدارک دیده شده برای وزیر در انزلی نیز، یکی از مهم ترین حاشیه های این سفر بود.

عدم افتتاح خانه کشتی گیلان

در حالی که از روز قبل سفر، طبق جزییات برنامه ای که اداره کل ورزش و جوانان گیلان در اختیار هیات کشتی قرار داده بود، افتتاح خانه کشتی گیلان، یکی از برنامه های سفر دکتر سجادی اعلام شده بود و هیات کشتی گیلان نیز هزینه های زیادی صرف نصب داربست و بنر، پذیرایی و هماهنگی حدود ۴۰۰ تن از پیشکسوتان کشتی و کشتی گیران در رده های مختلف سنی به همراه خانواده های خود و همین طور هماهنگی حضور دیگر مسئولین انجام داد و در حالیکه در شهر آستانه، لیگ نوجوانان کشتی در حال برگزاری بود اما اعضای هیات رییسه به جهت میزبانی از وزیر ورزش در شهر انزلی حضور داشتند، کاروان حامل سجادی، مسیر خود را از میانه راه کج کرد و به مقصد دیگری رسید. اتفاق عجیبی که موجب تحیر همگان شد!

شنیده ها حاکی از آن است که فرماندار شهرستان بندر انزلی که تا ظهر پنج شنبه، مصر برای انجام مراسم افتتاح خانه کشتی توسط وزیر بود، به ناگهان، با موضعی ۱۸۰ درجه مغایر اصرارهای پیشین خود، حتی با درخواست های مسئولین محلی برای برگزاری این مراسم صراحتا مخالفت و اعلام کرد که بهیچ عنوان اجازه افتتاح خانه کشتی را نمی دهم. خوش سعادت طی گفتگویی اظهار کرد: “خانه کشتی انزلی، در گذشته افتتاح شده که به دلیل داشتن معارض برای زمین آن قابل استفاده نیست و افتتاح مجدد آن جایز نیست.”

حال به ادعای فرماندار انزلی میپردازیم:

آیا خانه کشتی پیش از این یکبار رسما افتتاح شده بود؟

با سرچ عنوان ” افتتاح شدن خانه کشتی” در اینترنت، هیچ خبری در این خصوص وجود ندارد و اخبار تنها در خصوص وعده افتتاح این خانه توسط مسئولین هیات است. حتی ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت نیز در خبر روز ۱۰ شهریور خود به برنامه افتتاح خانه کشتی توسط وزیر اشاره کرده است: “سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه برای بازدید از چند پروژه نیمه‌تمام و همچنین به بهره‌برداری رساندن سه پروژه ورزشی سفری یک روزه به گیلان داشت. علاوه بر افتتاح این ۲ پروژه ورزشی توسط وزیر ورزش و جوانان، بازدید از ورزشگاه‌های شهید عضدی و سردارجنگل رشت، اماکن ورزشی شهرستان فومن و ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران بندرانزلی و افتتاح خانه کشتی شهید رجبی‌ مقدم  بندرانزلی، از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه سجادی به استان گیلان است.”

طبق اعلام مسئولین هیات کشتی نیز، خانه کشتی گیلان، هرگز افتتاح رسمی نشده و تنها خبری که در گذشته منتشر شده است، خبر پایان‌ عملیات عمرانی خانه کشتی گیلان طی مدت ۹ ماه بوده و هیات کشتی گیلان تصمیم داشته با حضور علیرضا دبیر، دبیر فدراسیون کشتی ایران و قهرمانان المپیکی اقدام‌ به افتتاح خانه کشتی کند که به دلیل اعلام اداره کل ورزش و تبعیت از خواست مدیر کل و مسئولین محلی، اقدام به تدارک مراسم افتتاح کرده است. حال از شواهد اینطور به نظر می رسد؛ تنها کسی که از افتتاح پیشین خانه کشتی مطلع بوده، خوش سعادت، فرماندار جوان بندر انزلی است!

روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص عدم افتتاح خانه کشتی طی سفر وزیر چه گفت؟

روابط عمومی اداره کل نیز طی گفتگویی با اعلام بی اطلاعی از علت اتفاق رخ داده گفت: طبق برنامه، اداره کل ورزش و جوانان استان آمادگی برگزاری مراسم افتتاح خانه کشتی را داشت و در برنامه سفر وزیر نیز این برنامه بود اما همانطور که صراحتا از سوی فرماندار انزلی اعلام شد، مخالفت ها از سوی فرمانداری انزلی بوده است و پیگیری در این خصوص را به مجمع نمایندگان گیلان و فرمانداری انزلی ارجاع داد.

سین برنامه اعلام شده سفر وزیر توسط اداره کل ورزش و جوانان گیلان

آیا آنطور که شنیده می شود، شائبه سیاسی بودن اقدام فرماندار انزلی در مخالفت با عدم افتتاح خانه کشتی و تابعیت وی از اوامر نماینده شهرستان انزلی وجود دارد؟

دلخوش، رییس مجمع نمایندگان گیلان نیز در پاسخ به این سوال و شنیده ها در خصوص مخالفت نماینده انزلی با این افتتاح به دلایل سیاسی و رقابت های انتخاباتی، با اشاره به اینکه من خود عضو هیات رییسه خانه کشتی گیلان هستم اما در انزلی بهمراه وزیر حضور نداشتم و از چرایی این موضوع بی اطلاعم، گفت: من بعنوان رییس مجمع نمایندگان باید زمینه اتحاد و انسجام میان نمایندگان را ایجاد کنم. اجازه ندهید وارد این مباحث بشوم.

خوش سعادت، فرماندار انزلی نیز  پاسخگو نشد و تماس خبرنگاران را با وجود ارسال پیامک معرفی بی جواب گذاشت.