بارش باران شهریور بر خاک تشنه گیلان
بارش باران شهریور بر خاک تشنه گیلان

بارش باران که از صبح امروز از مناطق شرقی گیلان آغاز شده، دست کم تا اوایل هفته آینده در استان ادامه دارد و دمای هوا حداکثر تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.

خزرفوری به نقل از صداوسیما : مدیرکل هواشناسی گیلان گفت : بارش باران که از صبح امروز در مناطق شرقی گیلان آغاز شده به تدریج به مناطق مرکزی و غربی استان خواهد رسید و این شرایط جوی در گیلان تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

محمد دادرس با اشاره به کاهش ۸ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوای گیلان در این مدت ، افزود : وزش باد ، بارش رگباری باران ، مه آلودگی هوا و رعد و برق از پدیده‌های جوی در گیلان تا پایان هفته کنونی است.

وی از بیشترین دمای گزارش شده در شبانه روز گذشته از اِزبرم سیاهکل ۳۸ درجه و کمترین دما از حیران آستارا ۱۱ درجه سانتیگراد خبر داد و گفت: دمای فعلی هوای رشت، مرکز گیلان ، ۲۴ درجه سانتی گراد و رطوبت هوای این شهر ۱۰۰ درصد است.

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: دریای خزر با ارتفاع موج ۷۰ سانتی متر تا یک متر و ۸۰ سانتی متر ، از امروز تا اوایل هفته بعد برای فعالیت‌های دریانوردی و شنا نامناسب است.

محمد دادرس همچنین از سیلابی شدن رودخانه‌های گیلان خبر داد و از مسافران و شهروندان گیلانی خواست: برای جلوگیری از حوادث ناگوار از استقرار در مجاورت عرصه‌های آبی، رودخانه‌ها و کانال‌های کشاورزی جدا خودداری کنند.