کاهش ۷.۶ درصدی ارزش معاملات در بورس منطقه‌ای گیلان
کاهش ۷.۶ درصدی ارزش معاملات در بورس منطقه‌ای گیلان

ارزش سهام معامله شده مرداد ماه امسال در بورس منطقه‌ای گیلان بیش از ۴۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال بود که نسبت به ماه قبل خود ۷.۶ درصد کاهش یافته‌ است.

به گزارش خزرفوری و به نقل از خبرنگار ایرنا، ارزش سهام معامله شده در تیرماه ۴۶ هزار و ۳۴۲ میلیارد و ۲۲۸ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۶۹۳ ریال بود که در مرداد ماه به ۴۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۶۶ ریال رسید.

فعالان بازار سرمایه در بورس منطقه‌ای گیلان طی مرداد امسال ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۱۶ سهم معامله کردند که نسبت به ماه قبل از آن “تیرماه” ۱.۹ درصد کاهش در معامله را شاهد هستیم.

 آنان همچنین طی ماه گذشته تمایل بیشتری به فروش سهام داشتند به طوری که از مجموع ارزش معاملات، ۲۳ هزار و ۴۲۸ میلیارد و ۳۱۵ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۲۵ ریال سهم مربوط به فروش و ۱۹ هزار و ۳۸۶ میلیارد و ۷۵۳ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۴۱ ریال نیز مربوط به خرید است.

طی ماه گذشته تعداد سهام فروخته شده، بیشتر از سهام خریداری شده بود به طوری که در مرداد امسال یک میلیارد و ۶۵۹ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۷۱۴ سهم فروخته و یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۲ سهم خریداری شده‌است.

سرپرست تالار منطقه‌ای بورس گیلان گفت: با نگاهی به آمار مردادماه و مقایسه آن با ماه قبل از آن شاهد کاهش ۱.۹ درصدی در حجم سهام معامله شده و کاهش ۷.۶ درصدی در میزان ارش معاملات هستیم.

حافظ محفوظی روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مهم نشان دهنده ثبات از نظر حجم و ارزش معاملات نسبت به ماه گذشته بوده و تغییر محسوسی نداشته است.

وی افزود: صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا، صندوق با درآمد ثابت اعتماد آفرین و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کمند مرداد ماه بیشترین ارزش معاملات را بورس منطقه‌ای استان گیلان به خود اختصاص داده‌اند.

محفوظی، تعداد کارگزاران در بورس منطقه‌ای گیلان طی ماه گذشته را ۴۲ نفر عنوان کرده‌است.

تالار بورس رشت بعنوان هفتمین تالار بورس منطقه‌ای و نهمین تالار بورس کشور آبان ماه سال ۱۳۸۳ افتتاح شد که در حال حاضر با ۴۶ کارگزار فعالیت می‌کند.