نبرد پنجم یزدانی و تیلور در بلگراد/ زمان دیدار فینال مشخص شد
نبرد پنجم یزدانی و تیلور در بلگراد/ زمان دیدار فینال مشخص شد

حسن یزدانی و دیوید تیلور مقتدرانه به دیدار فینال رقابت‌های جهانی کشتی آزاد رسیدند تا پنجمین نبرد خود را در بلگراد برگزار کنند.

خزرفوری : حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان و دیوید تیلور دارنده مدال های طلای المپیک و جهان به عنوان دو رقیب دیرینه با برتری قاطع برابر تمام حریفانشان راهی دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در بلگراد صربستان شدند.

حسن یزدانی که با ثبت رکورد تاریخی و رسیدن به ۸ مدال المپیک و جهان از تعداد مدال های آقا تختی هم عبور کرده انگیزه‌های فروانی دارد تا با شکست تیلور موفقیتش را شیرین‌تر کند و از طرفی تیلور که سال گذشته در رقابت‌های فینال جهانی اسلو مغلوب یزدانی شده برای جبران ناکامی وارد تشک مسابقه خواهد شد.

از نکات قابل توجه در مورد فینالیست شدن یزدانی و تیلور می‌توان به این موضوع اشاره کرد که هر دو کشتی گیر بدون از دست دادن حتی یک امتیاز خود را به فینال رساندند به طوری که یزدانی تا رسیدن به دیدار فینال در ۳ مبارزه به ۳۱ امتیاز رسید و تیلور نیز در ۳ مبارزه صاحب ۳۳ امتیاز شد.

یزدانی در مبارزه نخست خود در این رقابت‌ها برابر ایوان ایچیزلی از مولداوی ۱۰ بر صفر پیروز شد، سپس سباستین جزیرزانسکی از لهستان را ۱۱ بر صفر برد و در نیمه نهایی نیز برابر بوریس ماکوئف کشتی‌گیر روسی‌الاصل از اسلواکی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

تیلور نیز در مبارزه نخست مقابل آرون کانوا از ایتالیا ۱۰ بر صفر پیروز شد، سپس اتهان راموس از پورتریکو را ۱۱ بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی نیز برابر عظمت دولتبکوف از قزاقستان با نتیجه قاطع ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و او نیز مانند حسن یزدانی بدون از دست دادن حتی یک امتیاز راهی فینال شد.

به این ترتیب پنجمین مصاف حساس و دیدنی یزدانی و تیلور امشب (جمعه) حوالی ساعت ۲۲ برگزار می‌شود و باید دید این بار کدام کشتی گیر مدال طلا را از آن خود خواهد کرد.

یزدانی و تیلور پیش از این ۴ مرتبه برابر هم به میدان رفته اند که سهم تیلور ۳ پیروزی و سهم یزدانی نیز یک پیروزی بوده است.