بی احترامی و تعرض به مقدسات دینی محکوم است
بی احترامی و تعرض به مقدسات دینی محکوم است

رییس کل دادگستری گیلان گفت: وقتی فضیلت و ارزش جامعه‌ی اسلامی نادیده گرفته شود، ساکت نخواهیم نشست.

به گزارش خزرفوری : حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌ رشت ضمن محکوم کردن هرگونه بی احترامی و تعرض به مقدسات و ارزش‌های دینی و ملی ایران اسلامی گفت: استکبار و صهیونیسم جهانی خوب بدانند، جایی که فضیلت و ارزش جامعه‌ی اسلامی نادیده گرفته شود، ساکت نخواهیم نشست.

وی با اشاره به جایگاه ارزش‌های الهی و معنوی در سیره و منش جامعه ایرانی افزود: عزت و اقتدار این سرزمین در بستر پایبندی به ارزش‌ها و تمسک به مکتب انسان ساز و درس آموز اهل بیت تضمین شده و احاد ملت ارزشمدار هیچگاه اجازه‌ی بی احترامی و تعرض به مقدسات را به دشمنان خودفروخته و بازیچه‌ی دست استکبار و صهیونیسم جهانی نخواهند داد.

رییس کل دادگستری گیلان در بخش دیگری از سخنان خویش به تشریح رابطه‌ی حجاب و عفت از منظر جامعه‌ی ایرانی پرداخت و گفت: این ملت همواره بر عفت و پاکدامنی پای فشرده و در همین راستا حجاب و پوشش را برای خود برگزیده است و کسانیکه حجاب جامعه‌ی ایرانی را زیر سئوال میبرند در حقیقت دشمنان عفت و پاکدامنی ملت بزرگ ایران به حساب می‌آیند.

خلیلی با بیان اینکه متعرضانی که  به مقدسات و اموال عمومی و خصوصی در رشت آسیب زدند هیچگاه شهروندان گیلانی نبوده اند، افزود: در اغتشاشات اخیر عده ایی آموزش دیده و حرفه ایی غیر بومی در راستای اهداف و مقاصد از پیش تعریف شده‌ دشمنان این ملت اقدام به هرج و مرج و ناآرامی کرده اند که بطور حتم در دام قانون گرفتار خواهند شد.

وی تصریح کرد: اگر اینگونه اغتشاشات، فرصت طلبی‌ها و هرج و مرج آفرینی‌ها تداوم یابد، عوامل و مسببان دست نشانده با صلابت و قاطعیت نظام اسلامی روبرو شده و به جزای اعمال خود خواهند رسید.