۳۷۰ هزار دانش‌آموز گیلانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
۳۷۰ هزار دانش‌آموز گیلانی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

۳۷۰ هزار دانش آموزگیلانی امروز شنبه با نواخته شدن "زنگ مهر و ایثار و مقاومت "به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ راهی بوستان‌های علم و دانش شدند.

به گزارش خزرفوری و به نقل از خبرنگار ایرنا، این دانش آموزان در کلاس های درس سه هزار و ۸۳۱ مدرسه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند و بیش از ۲۶ هزار فرهنگی شامل؛ ۱۶ هزار و ۵۸۵ معلم، سه هزار و ۹۶۰ نفر از گروه مدیریت، یک‌هزار و ۳۶۸ نفر کیفت بخشی، یک‌هزار و ۱۴۷ نفر پرسنل اداری، یک هزار و ۱۵۲ خدماتی و ۲ هزار و ۲۰۷ دانشجو معلم در تعلیم و تربیت این دانش آموزان نقش آفرین هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در مراسم طرح ملی بازگشایی مدارس و به صدادرآمدن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در دبستان ابتدایی پسرانه شاهد امام صادق (ع) در رشت با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: تمام مدارس استان با آمادگی کامل برای آغاز سال تحصیلی جدید فعال شده و همه کلاس ها دارای معلم هستند.

محمد فائزی اظهار داشت: همه امکانات برای تعلیم و تربیت دانش آموزان استان گیلان در سال تحصیلی جدید بسیج شده‌اند تا خانواده ها با آرامش فرزندان خود را راهی مدرسه کنند و دانش آموزان نیز به کسب علم و دانش بپردازند.

وی با بیان اینکه همه تمهیدات در بخش های مختلف از جمله در حوزه بهداشت اتخاذ شده است، افزود: بیش از نیمی از کلاس‌ها به سیستم تهویه تجهیز شده اند که در کوتاهترین زمان ممکن این اقدام برای همه کلاس های انجام می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر اینکه مدارس نیاز به همکاری و مساعدت همه مردم و بخش ها دارد، اظهار داشت: در این راستا همکاری اولیا و مربیان  در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان اهمیت بسزایی دارد که امید است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید توسط علی باقرزاده مشاور وزیر قرائت شد؛ در بخشی از این پیام آمده است: تقارن هفته دفاع مقدس با ایام حزن و اندوه قیام و شهادت حضرت اباعبدالله حسین (ع) بار محتوایی و معنایی دفاع مقدس را برجسته تر کرده ضمن آنکه پیام عاشورا و فلسفه قیام امام حسین (ع) همیشه چراغ راه و سلسله جنبان هشت سال دفاع مقدس بوده است.

در ادامه این پیام عنوان شده است: یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس فرهنگ سازی است جوانان و رزمندگان اسلام در دفاع مقدس با ازخودگذشتگی و ایثارگری، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان ها و مسائل دیگر را تحت شعاع قرار داد و زمینه ساز فرهنگی مقدسی شد که از طریق اتصال به ملکوت را فراهم کرد.

 وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: جامعه بزرگ و سرافراز آموزش و پرورش با درک مسئولیت خطیر خود همپای مردم با تمام توان در دفاع مقدس حضور داشتند و ضمن پشتیبانی جنگ داوطلبانه در خطوط مقدم جبهه ها حضور یافتند و در این راه پرافتخار حدود ۳۶ هزار شهید دانش آموز و نزدیک به پنج هزار شهید معلم و بسیاری جانباز و آزاده تقدیم حفظ استقلال و یکپارچگی کشور کردند، این حماسه های بزرگ در طول دفاع مقدس چنان برگ زرینی در تاریخ مبارزات حق طلبانه ملت ایران و تاریخ تعلیم و تربیت کشور خواهد درخشید.

در این مراسم اسدالله عباسی استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استان حضور داشتند.