آشوب‌های اخیر نتیجه جنگ روانی دشمن بود
آشوب‌های اخیر نتیجه جنگ روانی دشمن بود

امام‌جمعه آستارا گفت: آشوب‌های اخیر نتیجه جنگ روانی برنامه‌ریزی شده دشمنان بود که ضمن به میدان کشیدن برخی جوانان و زنان فریب خورده با میدان‌داری عوامل آموزش دیده خود آن را عملی کردند.

به گزارش خزرفوری و به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نمازجمعه آستارا اظهار کرد: دشمن با استفاده از جوانان ۱۶ تا ۲۵ ساله  از انرژی و چابکی آنان با ایجاد فرصت اعمال هیجان‌آور بهره برد و ضمن تحریک احساسات و عواطف دختران و زنان با بهانه قرار دادن فوت یک دختر جوان در آتش فتنه دمید.

وی با اشاره به سوء استفاده دشمن از مولفه‌های مهم انرژی و سرعت، احساسات و رقت، جسارت و خشونت افزود: مسئولیت اعمال خشونت‌بار و درگیری‌های چند روز اخیر بر عهده سرگروه‌های عناصر مختلف منافق، تجزیه‌خواه و سلطنت‌طلب است.

امام‌جمعه آستارا بیان کرد: آنان با هتک حرمت مقدسات دینی مانند قرآن، مسجدها، امامزادگان، موکب‌های عزادارای و حتی ارزش‌های ملی و انقلابی همچون پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و تصاویر امام (ره)، رهبری معظم انقلاب و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اوج دشمنی خود را با اسلام، انقلاب و مردم ایران نشان دادند.

وی اضافه کرد: نکته مهم و مساله اصلی که سازماندهی فتنه مذکور از آنجا شکل گرفت، فضای ولنگار مجازی بود که دشمنان به راحتی با القای شبهات و ابهامات مختلف، نشر اخبار کذب و جعلی توسط نیروهای سایبری صهیونیستی و منافقین توانستند با استفاده از اغتشاش خبری، اغتشاش خیابانی ایجاد کنند که این امر ضرورت کنترل دقیق و استفاده صحیح از فضای مجازی را یادآوری می‌کند.

حجت‌الاسلام باقری ارومی ضمن تقدیر از حضور گسترده مردم مومن و انقلابی در تجمعاتی با عنوان “امت رسول الله” در محکومیت اغتشاشگران و اعمال زشت و ننگین آنان در توهین به مقدسات دینی و انقلابی، به شهادت رساندن هموطنان عزیز و ایجاد آشوب و درگیری در کشور تصریح کرد: بزرگترین اشتباه محاسباتی دشمن این است که به خاطر حجاب ظلمت خودشان، نیروی ایمان مردم انقلابی ما را نادیده می‌گیرند.

وی با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی عنوان کرد: از همه نیروهای فراجا، نظامی و امنیتی که با هوشیاری کامل و تلاش مجاهدانه توانستند امنیت کامل را در آستارا حفظ کنند و با توجه به اهمیت مرزی بودن این شهرستان همه تحرکات را کنترل کردند و اجازه برپایی کوچکترین تجمع و اغتشاشی را ندادند، صمیمانه تقدیر می‌شود.

امام‌جمعه آستارا در ادامه اخراج سفیر ایران از اوکراین به بهانه استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی را نتیجه دخالت صهیونیست‌ها در سیاست خارجی این کشور و ابراز وفاداری ولادیمیر زلنسکی به لابی‌های صهیونیستی دانست و گفت: ایران تکنولوژی ساخت پهپادهایی را در اختیار روسیه قرار داده است که توانستند در یک جنگ تمام عیار سربلند بیرون بیایند و بار دیگر تو خالی بودن قدرت غرب و اسرائیل را ثابت کنند.

وی همچنین با اشاره به مناسبت حلول ماه ربیع الاول و هجرت پیامبر اکرم (ص) از مکه به مدینه، آن رویداد را سرآغاز تشکیل حکومت اسلامی، قدرت یافتن مسلمانان و شروع تاریخ جهان اسلام عنوان کرد.