از ۱۴ عنوان کتاب دفاع مقدس در گیلان رونمایی شد
از ۱۴ عنوان کتاب دفاع مقدس در گیلان رونمایی شد

آیین رونمایی از ۱۴ عنوان کتاب دفاع مقدس استان گیلان با حضور شاعران و نویسندگان استان در دبیرستان دخترانه حضرت فاطمه زهرا(س) رشت رونمایی شد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

به گزارش خزرفوری : سرهنگ حسن حبیبی در این آیین، با تاکید بر لزوم تجلیل از حماسه آفرینان دفاع مقدس در سطح استان و شهرستان ها، اظهار کرد: آموزش و تربیت جزو مسائل تراز اول هر کشوری است.

وی آموزش و پرورش را یکی از نهادهای مهم تربیتی در کشور ما دانست و افزود: اگر می خواهیم آینده کشور را پیش بینی و ترسیم کنیم، باید جایگاه آموزش و پرورش را بسنجیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان خانواده و مدرسه را دو نهاد مهم تربیتی در گذشته دانست و تصریح کرد: امروزه با نهاد فضای مجازی نیز مواجه هستیم که در تربیت جوانان و نوجوانان نقش ایفا می کند و کار دو نهاد دیگر را سخت کرده است.

حبیبی فرهنگیان را دلداده اسلام و انقلاب و رهبری دانست و عنوان کرد: شاهد عشق و ارادت دانش آموزان نیز نسبت به مبانی اسلامی و انقلابی در قالب راهیان نور و اعتکاف و اربعین و… هستیم.

وی تدوین کتاب را یکی از مصادیق جهاد تبیین دانست و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم خوداتکایی و امید به آینده و تحقق آرمان های انقلاب و روحیه ایثار و مقاومت و دشمن ستیزی ما استمرار داشته باشد، باید به تبیین وقایع ملی و مذهبی بپردازیم و لذا نقش آموزش و پرورش و دانشگاه ها ویژه است.

مدیرکل حفظ آثار گیلان با بیان اینکه در طول ۴۳ سال گذشته با انواع و اقسام توطئه های امنیتی علیه انقلاب و نظام و ایران مواجه بودیم و دفاع مقدس هشت ساله یکی از آنهاست، یادآور شد: ملت ایران در دوران دفاع مقدس به عزت و اقتدار رسیدند.

وی با اشاره به عبور دشمنان از فتنه های سیاسی و اقتصادی و هدف قرار دادن ریشه ها و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی، گفت: جوانان و نوجوانان مخاطب برنامه های فرهنگی ما هستند و قطعا زبان فرهنگ و هنر بهترین زبان برای ترسیم و تبیین دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس است.

حبیبی، با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس در یک جنگ جهانی ایستادگی کردیم و حماسه آفریدیم، یادآور شد: امروز معلمان سفیر فرهنگی انقلاب اسلام هستند و باید فرهنگ ایثار و شهادت را به دانش آموزان منتقل کنند، زیرا فرهنگ ایثار و شهادت در دفاع مقدس ما نقش محوری داشت و با تاسی به این فرهنگ می توانیم در همه حوزه ها گره گشا باشیم.

اسماعیل محمدپور، مدیر هنر و ادبیات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز، با بیان اینکه سال ۹۹ موفق به رونمایی از ۱۵ مجموعه شعر شاعران دفاع مقدسی در استان شدیم، عنوان کرد: سال گذشته نیز ۱۰ مجموعه داشتان کوتاه دفاع مقدس را از نویسندگان گیلانی به چاپ رساندیم.

وی از رونمایی از ۱۰ مجموعه نمایشنامه با موضوع شهدا و رزمندگان و ایثارگران گیلان تا ماه آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی پنج عنوان کتاب دفاع مقدس و ۱۰ مجموعه نثر ادبی هم رونمایی خواهد شد.

مدیر هنر و ادبیات اداره کل حفظ آثار گیلان از دانش آموزان دارای استعداد در حوزه ادبیات و داستان نویسی خواست به کمک بنیاد حفظ بیایند و گفت: آمادگی آموزش نویسندگی و حمایت از چاپ و نشر کتاب های دفاع مقدسی را داریم.

انتهای پیام