رسالت فرهنگی مراکز آموزش عالی ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی
رسالت فرهنگی مراکز آموزش عالی ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی

آیت الله فلاحتی: مهمترین رسالت فرهنگی مراکز آموزش عالی، ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی ست که باید با برنامه‌های علمی و آموزشی در نگرش و رفتار دانشجویان نهادینه شود.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با رییس دانشگاه پیام نور کشور در رشت گفت: در حال حاضر ترویج سبک زندگی در راستای تحقق تمدن اسلامی از مهمترین الزاماتی ست که مجموعه‌ی مراکز آموزش عالی کشور باید در کنار فعالیت‌های علمی و آموزشی خود به عنوان الزامی فرهنگی – تربیتی مد نظر قرار دهند.
آیت الله رسول فلاحتی دانشگاه پیام نور را مولود انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: با توجه به گستردگی و پراکندگی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، تربیت نسلی در تراز انقلاب اسلامی و آشنا به ویژگی‌ها و الگو‌های مرتبط با سبک زندگی ایرانی – اسلامی و تمدن نوین اسلامی الزامی ست که باید از دانشگاه‌ها نشات بگیرد.
امام جمعه‌ی رشت همچنین به تشریح خلا سواد رسانه ایی در جامعه‌ی امروز بویژه در نسل جوان پرداخت و تصریح کرد: فقدان قدرت تجزیه و تحلیل انواع کارکرد‌های رسانه ایی بویژه در فضای مجازی موجب می‌شود، نوع نگاه و رفتار جامعه‌ی جوان ما که بیشترین کاربران وسایل ارتباطی نوین هستند به انحرافات کشیده شود.
ابراهیم تقی زاده رییس دانشگاه پیام نور کشور نیز در این دیدار با ارایه‌ی گزارشی از فعالیت شعب این دانشگاه در بیش از ۴۰۰ شهر و شهرستان سراسر ایران با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۴۰۰ هزار دانشجو خبر داد و افزود: ۸۰ درصد رشته‌های علمی این دانشگاه در حوزه‌ی علوم انسانی ست و تلاش می‌شود در بستر بهره گیری از دانش‌های نوین زمینه‌ی تربیت نسلی در تراز انقلاب اسلامی در این دانشگاه مهیا شود.