۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت راه آهن رشت-آستارا
۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت راه آهن رشت-آستارا

استاندار گیلان از اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خط آهن رشت به آستارا و اعتبارات مورد نیاز برای آسفالت و آبرسانی به روستا‌های ییلاقی استان خبر داد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

به گزارش خزرفوری : دکتر اسدالله عباسی در جمع اهالی مناطق ییلاقی بخش رانکوه شهرستان املش در مسجد روستای ییلاقی سیاخلک که جمعی از مدیران استانی و شهرستانی هم حضور داشتند ، گفت: علاوه بر اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای ساخت راه آهن رشت-آستارا ، طرح آبرسانی به ۷۱۱ روستای دارای تنش آبی با هزار و ۸۲۷ میلیارد تومان اعتبار از سال قبل در قالب ۸ مجتمع در ۱۲ شهر گیلان در حال اجراست.

وی افزود: این طرح در شهر‌های املش، رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، سیاهکل، رودبار، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش و آستارا با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و آب و فاضلاب گیلان در مدت ۳۰ ماه اجرا می‌شود.

استاندار گیلان گفت : ۷۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به گیلان هم برای آسفالت محور سیاخُلَک به زیاز به طول ۲۶ کیلومتر اختصاص یافته که بنیاد علوی کار زیرسازی آن را انجام می‌دهد.

دکتر اسدالله عباسی افزود: همچنین دستور آسفالت ۳ هزار و ۲۰۰ متر مسیر ملکوت به لرود با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار صادر شد و در گام بعدی مسیر لرود به دیارجان و گورج به شوئیل پس از تامین اعتبار، آسفالت می‌شود.

وی گفت: از میزان پیشرفت ساخت مخازن آب شرب طرح آبرسانی شهدای سُمام راضی نیستم و باید این طرح با سرعت بیشتری اجرا و تکمیل شود.