“الناز رکابی” بامداد سه‌شنبه راهی تهران شد
“الناز رکابی” بامداد سه‌شنبه راهی تهران شد

سفارت ایران در کره جنوبی گفت: تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم” الناز رکابی” را قویا تکذیب می کنیم.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری  به نقل از ایسنا، سفارت ایران در کره جنوبی در رابطه با الناز رکابی، ورزشکار سنگ نوردی ایران، گفت: تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم” الناز رکابی” را قویا تکذیب می کنیم.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در صفحه توییتر خود نوشت:

«خانم الناز رکابی پس از پایان مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا در سئول، بامداد روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ به همراه سایر اعضای تیم از سئول به مقصد ایران حرکت کرد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم الناز رکابی را قویا تکذیب می کند.»

الناز رکابی در روز پایانی رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی جهان روز یکشنبه (۲۴ مهر) به رتبه چهارم آسیا رسید.

واکنش سفارت ایران در کره جنوبی به اخباری است که در آن ادعا شده بود که پاسپورت و گوشی تلفن او را پس از انجام مسابقه گرفته‌اند و برادرش را بازداشت کرده‌اند و امکان ارتباط و تماس با او از شب گذشته که اعضای تیم ملی سنگ‌نوردی از هتل محل اقامت خود در کره‌جنوبی خارج شده‌اند، ممکن نیست.

الناز فرزند ایران است

در پی این موضوع خبرنگار تسنیم مصاحبه کوتاهی را با “داود رکابی” برادر بزرگ الناز رکابی انجام داد و او با اشاره به حواشی چند روز پیش اظهار داشت: خواهرم حجاب داشت و هدبند روی سرش بود و متأسفانه برخی‌ها روی این موضوع موج سواری می‌کنند.

داود رکابی با بیان اینکه خواهرم الناز فرزند ایران است و قطعاً تا آخر با پیراهن تیم ملی ایران در رقابت‌‌ها حاضر خواهد شد، مطرح کرد: الناز متعلق به این خاک است و برای این کشور بازی خواهد کرد.

برادر الناز رکابی با رد برخی ادعاها درباره پناهندگی خواهرش، گفت: خواهرم الناز به ایران برمی‌گردد چون فرزند ایران است و الناز بسیار خاک ایران را دوست دارد. قطعاً پس از بازگشت نشست خبری برگزار خواهیم کرد و خواهرم حواشی را توضیح خواهد داد.

از سوی دیگر جواد بازرگان مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان هم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: الناز رکابی جزو ورزشکاران خوب و بی‌حاشیه کشورمان است و همیشه کشور، خاک و وطن خود را دوست داشته است.

وی با بیان اینکه الناز رکابی به ایران برخواهد گشت، عنوان کرد: الناز متعلق به ایران است و تا آخر ورزش حرفه‌ای خود برای ایران بازی خواهد کرد.