راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه در رشت
راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه در رشت

دستیار ویژه وزیر امور خارجه در رشت : دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آینده ای نزدیک در رشت راه اندازی می شود.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : پس از دیدار دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان با دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در تهران با هدف بررسی شرایط و تقویت فضا‌های توسعه‌ای با کشور‌های همسایه دریای خزر با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های فراوان گیلان ، عبدالله سهرابی دستیار ویژه وزیر امور خارجه برای راه اندازی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه به رشت سفر کرد.

استاندار گیلان در این دیدار با تشریح قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فوق العاده استان در توسعه روابط خارجی کشورمان ، گفت : گیلان دروازه تجارت و اقتصاد ایران است و باید با تعامل صحیح با کشور‌های همسایه شاهد پیشرفت بیشتر استان و کشور باشیم و این برنامه راهبردی در دیدار‌های مختلف با سفرا و مسئولان کشور‌ها از سوی استانداری دنبال شده است. 

دکتر اسدالله عباسی افزود: با توجه به قرار گرفتن گیلان در مسیر کریدور شمال – جنوب و شرق به غرب، این استان سهم به سزایی در رشد مبادلات تجاری ایران با روسیه و دیگر کشور‌های همسایه دارد.

وی با تشریح قابلیت‌های کشاورزی ، گردشگری و دریایی گیلان، اضافه کرد: گیلان با قرار گرفتن در حاشیه دریای خزر با رویکرد اقتصادی، به حمل و نقل ترانزیتی، جاده‌ای، دریایی، ریلی و هوایی به خوبی دسترسی دارد.

عبدالله سهرابی ، دستیار ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به نشت استاندار گیلان و وزیر امور 

خارجه کشورمان و لزوم تقویت فضا‌های همکاری برای پررنگ کردن نقش گیلان در توسعه روابط خارجه ایران در منطقه، گفت : برای توسعه روابط و تعاملات گوناگون ایران با کشور‌های همسایه، منطقه اوراسیا و اروپا، دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در رشت، مرکز گیلان راه اندازی خواهد شد.

وی افزود : نگاه دولت سیزدهم توسعه روابط با کشور‌های دوست و همسایه با رویکرد اقتصادی است ، از این رو راه اندازی این دفتر در مرکز استان ضمن تسهیل امور، فعالیت‌های گیلان را برجسته‌تر و پررنگ‌تر می‌کند.