مردم به دنبال ثبات قیمت ها هستند؛ نه افزایش حقوق/ عدم تحقق یک میلیون مسکن
مردم به دنبال ثبات قیمت ها هستند؛ نه افزایش حقوق/ عدم تحقق یک میلیون مسکن

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، با اشاره به معافیت مالیاتی اقشار کم درآمد از کارکنان دولت، بیان کرد: مردم دنبال افزایش حقوق نیستند و انتظار ثبات قیمت ها را دارند و لذا به دولت کمک می کنیم تا بتواند ثبات قیمت ها را برقرار کند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

به گزارش خزرفوری و به نقل از ایسنا : سید کاظم دلخوش اباتری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی طی چند ماه اخیر طرح رتبه بندی معلمان و متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و افزایش حقوق بازنشستگان را در دستور کار جدی داشته است، اظهار کرد: خوشبختانه همه این طرح ها به تصویب رسیده است.

وی از آغاز پرداخت حقوق قانونی و مطالبات کارکنان دولت و بازنشستگان توسط دولت خبر داد و افزود: دولت در حال پرداخت افزایش حقوق هاست.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در گفت وگوی خبری باران، با اشاره به تصویب لایحه مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۷، عنوان کرد: قبلا هزینه های زندگی کمتر بود، اما طی چند سال اخیر و به دلیل فشار تحریم ها شاهد افزایش هزینه زندگی هستیم.

دلخوش با بیان اینکه حقوق ۱۳۰ هزار نفر در بخش های دولتی اعم از آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای و پیام نور و کادر بهداشت و درمان تعیین تکلیف شده است، گفت: نوسانات قیمت ها موجب شده کارکنان دولت اعم از کارمند و کارگر با فشار اقتصادی مواجه شوند و لذا متناسب سازی حقوق در دستور کار مجلس و دولت قرار گرفت.

وی با تاکید بر لزوم رفع ناترازی در حقوق و برقراری عدالت در بین کارکنان، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع مالی دولت، از اعتبارات عمرانی برای افزایش سالانه حقوق کارکنان استفاده می کنیم تا حداقل از فشار اقتصادی کارکنان دولت کم شود.

نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به زودی لایحه مدیریت خدمات کشوری را براساس تورم و مشکلات اقتصادی تدوین و حقوق کارکنان را ترمیم می کنیم، متذکر شد: امیدواریم تا ۲۰ روز آینده قانون افزایش حقوق کارکنان به میزان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان به میزان ۹۰۰ هزار تومان به نتیجه برسد.

وی با اشاره به معافیت مالیاتی اقشار کم درآمد از کارکنان دولت، بیان کرد: مردم دنبال افزایش حقوق نیستند و انتظار ثبات قیمت ها را دارند و لذا به دولت کمک می کنیم تا بتواند ثبات قیمت ها را برقرار کند.

دلخوش در ادامه، به تعهد دولت در ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال اشاره کرد و گفت: در این راستا تذکراتی به وزارت راه و شهرسازی داده شده و احتمالا شاهد تغییراتی در این وزارتخانه خواهیم بود، زیرا روش ها فعلی نمی تواند مشکل مسکن را حل کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از دستگاه ها خواست زمین یا تسهیلات پیش بینی شده در قانون جهش تولید مسکن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و بیان کرد: با توجه به گذشت یک سال از عمر دولت، هنوز یک میلیون واحد مسکونی تحقق پیدا نکرده؛ البته هزینه ساخت مسکن خیلی بالاست که بر عهده سازنده است.

وی همچنین به مشکلات حوزه جمعیت و پیری در استان گیلان اشاره کرد و ادامه داد: هزینه های بالای زندگی و بیکاری و ناتوانی در تهیه مسکن جوانان موجب شده شاهد کاهش ازدواج و فرزندآوری باشیم؛ از طرف دیگر به دلیل کم آبی و خشکسالی شاهد مهاجرت به استان های شمالی از جمله گیلان هستیم که آثار بد این مهاجرت ها و فروش زمین ها تا ۱۰ سال آینده مشخص می شود.

دلخوش با بیان اینکه مجلس برای جوانی جمعیت مشوق های خوبی را تعیین کرده و دولت موظف به اجرای آنان است، عنوان کرد: این مشوق ها در حوزه وام ازدواج و تسهیلات فرزندآوری و مسکن و… است. برای زنان سرپرست خانوار نیز تسهیلات ویژه را جهت تهیه مسکن در نظر گرفته این که در قانون برنامه هفتم پیش بینی خواهد شد.

انتهای پیام