سرعت بخشی در آبادانی استان نیازمند احیای معادن گیلان
سرعت بخشی در آبادانی استان نیازمند احیای معادن گیلان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: احیای معادن گیلان به سرعت بخشی در عمران و آبادانی منتج می شود.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : تیمور پورحیدری در گفت و گو با خبرنگاران، تکاپوی فعالیت های معدنی را جهت جبران عقب ماندگی های حوزه معدن در اقتصاد ضروری دانست و اظهار کرد: احیای معادن، به سرعت بخشی در عمران و آبادانی منتج می شود.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری محدوده ها و طرح های اکتشافی منوط به داشتن صلاحیت فنی و مالی مطلوب است، افزود: برنامه‌های وزارت صمت در سطح کلان ارتقاء سهم معادن در تولید ناخالص داخلی کشور است که در این راستا برنامه‌ احیاء معادن راکد و محدوده‌های دارای ذخایر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

پورحیدری با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم در مرحله اول ۴۲ معدن در فرایند مزایده قرار داده شد، گفت: علاوه بر آن در مرحله دوم نیز ۵۰ محدوده معدنی دارای پتانسیل مناسب به مزایده گذاشته شده که زمان بازگشایی پاکت ها ۲۸ آبان سال جاری خواهد بود.

پورحیدری، میزان مزایده های معدنی وزارت صمت در فصل پاییز امسال در سطح کشور را بیش از ۵۳۰۰ فقره برشمرد و افزود: اکتشافات معدنی از طریق هوایی توسط تجهیزات پهپادی با هدف شناسایی دقیق معادن مطلوب در کشور و بالطبع در دستور کار است که می تواند در میزان ثبت محدوده ذخایر کانسارهای معدنی بسیار تسهیل کننده باشد.

مدیرکل صمت گیلان اغلب برنامه های راهبردی وزارت صمت را تحول بخش و آینده نگر توصیف و عنوان کرد: استراتژی جدید وزارت صمت پرداختن به امور روبنایی نیست و اصل را بر اقدامات کارشناسی ریشه ای و اصولی قرار داده است که می تواند روند خدمات به فعالان اقتصادی را شفاف و تسهیل کرده تا شاهد تحولات بنیادین در حوزه تولید و تجارت باشیم.

انتهای پیام