مزایده معدنی در گیلان برگزار می‌شود
مزایده معدنی در گیلان برگزار می‌شود

مدیر کل صمت گیلان: برای احیاء معادن راکد گیلان، ۵۰ مزایده معدنی برگزار می‌شود.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از برگزاری ۵۰ مزایده معدنی در استان خبر داد و گفت: برای احیاء معادن، بهره مندی از ظرفیت‌های موجود استان در طرح‌های عمرانی این واگذاری‌ها انجام می‌شود.
تیمور پورحیدری با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم در مرحله نخست ۴۲ معدن در فرایند مزایده قرار داده شد گفت: علاوه بر آن در مرحله دوم نیز ۵۰ محدوده معدنی دارای پتانسیل مناسب به مزایده گذاشته شده که زمان بازگشایی پاکت‌ها ۲۸ آبان سال جاری است.
وی با اشاره به اینکه برای جبران عقب ماندگی‌های این حوزه باید از ظرفیت معادن استان بیشتر استفاده شود افزود: احیای معادن، باعث سرعت بخشی در عمران و آبادانی کشور می‌شود.
تیمور پورحیدری، میزان مزایده‌های معدنی وزارت صمت در فصل پاییز امسال در کشور را بیش از ۵۳۰۰ فقره برشمرد و افزود: اکتشافات معدنی از طریق هوایی توسط تجهیزات پهبادی با هدف شناسایی دقیق معادن مطلوب در کشور در دستور کار است که می‌تواند در میزان ثبت محدوده ذخایر کانسار‌های معدنی بسیار تسهیل کننده باشد.
مدیرکل صمت گیلان اغلب برنامه‌های راهبردی وزارت صمت را تحول بخش و آینده نگر توصیف و عنوان کرد: استراتژی جدید وزارت صمت پرداختن به امور روبنایی نیست و اصل را بر اقدامات کارشناسی ریشه‌ای و اصولی قرار داده است که می‌تواند روند خدمات به فعالان اقتصادی را شفاف و تسهیل نموده تا شاهد تحولات بنیادین در حوزه تولید و تجارت باشیم.