انزلی در حوزه مخابراتی نیاز به طرح جامع دارد
انزلی در حوزه مخابراتی نیاز به طرح جامع دارد

نماینده انزلی در مجلس با تاکید بر اینکه انزلی در حوزه مخابراتی نیاز به طرح جامع دارد، گفت: با توجه به محدود بودن روستاها و جلگه ای بودن منطقه انتظار نداریم که در روستاها آنتن دهی نداشته باشیم.

به گزارش خزرفوری : احمد دنیامالی در جلسه بررسی و رفع مشکلات مخابراتی بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از مدت ها پیش پیگیر رفع مشکلات مخابراتی شهرستان بندر انزلی در سطوح مسئولان کشوری بودیم.

وی با اشاره به وضعیت مخابراتی و ارتباطی شهرستان گفت: الزاما رکوردهایی که داریم نشان دهنده وضعیت بهبود نیست؛ با توجه به اینکه انزلی یک شهر خطی و دارای جمعیت سیار است و به این مسئله توجه نشده؛ همچنین حریم دریا و تالاب داریم که جمعیت با اهداف کار و گردشگری در آن حضور دارند.

دنیامالی با بیان اینکه گردشگران و افرادی که به تالاب و دریا می روند در بعضی از این مناطق روی گوشی های خود آنتن ندارند، تصریح کرد: این مسئله در حوزه گردشگری و ایمنی دارای اهمیت است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعد از رشت دومین شهر پرجمعیت استان هستیم و انتظار ما این است که برای رفع این مشکلات یک طرح جامع داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به دنبال بهبود شرایط موجود هستیم، گفت: باید یک طرح جامع داشته باشیم و حداقل بدانیم پنج سال آینده از نظر سیستمی و تکنیکی و زیربنایی چه حرکت هایی صورت می گیرد.

دنیامالی با اشاره به اینکه با بعضی از شهرستان های خارج از استان خیلی فاصله داریم و در بحث فیبر نوری نیز ضعیف هستیم، افزود: یک زمان مخابرات انزلی در سطح استان حرف اول را می‌زد و در بحث توسعه شبکه میانگین خوبی داشت لذا با آمدن اپراتورها و سیستم های جدید انتظار می رفت این سیر رو به رشد باشد و با پیشرفت خوبی حرکت کند ولی اکنون آمار در شرایط مناسب نیست.

وی با اشاره به تعداد پایین روستاهای شهرستان بندرانزلی، تصریح کرد: با توجه به کم بودن تعداد روستاها ضمن اینکه جلگه ای هستیم انتظار نداریم که در روستاها آنتن دهی نداشته باشیم زیرا یک سطح صاف است و می توان راحت پوشش داد.

نماینده انزلی در مجلس با بیان اینکه نیاز به دوربین های پایش تصویری در سطح شهر برای کنترل ترافیک و مدیریت شهری داریم، گفت: با توجه به اینکه یک شهر بندری و مسافرپذیر هستیم ترافیک بسیار سنگین است لذا مسئولان در حوزه مخابرات و ارتباطات انزلی را به خاطر انباشتگی تکالیف از گذشته و آن چیزی که امروز روی زمین مانده ارتقا دهند.

انتهای پیام