تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مدال آوران گیلان
تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مدال آوران گیلان

در جلسه شورای عالی ورزش گیلان، از ورزشکاران، قهرمانان و مدال آوران این استان تجلیل شد.

خزرفوری به نقل از صداو سیما نوشت : استاندار امروز در نشست شورای عالی ورزش استان با تاکید بر ضرورت ایجاد فضا برای شکوفایی استعداد‌های ورزشی، گفت : سرمایه گذاری در ورزش با افزایش نشاط و شادابی در جامعه، نتایجی مثبت و درخشان به بار می‌آورد و به همین دلیل اعتقاد دارم این سرمایه گذاری‌ها، هزینه محسوب نمی‌شود.
دکتر اسدالله عباسی، با تاکید بر تقویت روحیه پهلوانی و جوانمردی در ورزشکاران رشته‌های مختلف، در کنار پرورش استعداد‌های ورزشی، افزود: توجه به ارزش‌ها و تقویت روحیه پهلوانی در کنار تقویت خودباوری و خداباوری، غرور ملی و بازی جوانمردانه ایرانیان را در میادین و صحنه‌های مختلف بین‌المللی به نمایش می‌گذارد.
وی همچنین با تاکید بر شناسایی استعداد‌های ورزشی و ایجاد زمینه‌های شکوفایی این استعداد‌ها بویژه مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: توسعه ورزش در کنار آموزش و پرورش یکی از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود و باید فضای کافی را برای افزایش نشاط و شادابی و سرزندگی نوجوانان و جوانان فراهم کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان هم در این نشست با اشاره به دستاورد‌های مختلف استان در دو بعد ورزش همگانی و ورزش قهرمانی در دو بخش بانوان و آقایان گفت: در ورزش بانوان هم اکنون بیش از ۳۰ نفر از ورزشکاران استان در اردو‌های مختلف تیم‌های ملی حضور دارند و در بخش آقایان نیز بیش از ۱۰۰ نفر در اردوی تیم‌های ملی رشته‌های مختلف ورزشی به فعالیت مشغولند.
جهانبخش آرمان افزود: استان گیلان در بخش بانوان با کسب ۱۶ مدال بین المللی و در بخش آقایان با کسب ۴۵ مدال بین المللی، از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: افتخارآفرینی فرزندان غیور گیلان در المپیاد استعداد‌های برتر که در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال برگزار شد با ٩ پله صعود از رتبه ۲۴ به رتبه ۱۵ ارتقاء یافت.
در پایان این مراسم از ۳۰ نفر از مدال آوران، ورزشکاران و استعداد‌های برتر رشته‌های ورزشی در رده‌های مختلف سنی تجلیل شد.