میرزا کوچک مرکز ثقل محور مقاومت آزادیخواهان جهان است
میرزا کوچک مرکز ثقل محور مقاومت آزادیخواهان جهان است

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه ۱۱۰ سال قبل آزادیخواهانی از سراسر جهان به میرزا پیوستند، گفت: میرزا همچنان می تواند مرکز ثقل محور مقاومت و آزادیخواهان جهان باشد.

خزرفوری : رضا ثقتی در کنگره بین المللی شهید میرزا کوچک جنگلی که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، از میرزا کوچک به عنوان یکی از چهره های ناب و بی بدیل هویت ساز عصر معاصر یاد کرد و گفت: در راستای این کنگره سه اجلاسیه ملی و ۱۷ اجلاسیه استانی برگزار شد که هر کدام یک هدف و یک رویکرد را دنبال می کند.

وی اجلاسیه پایانی کنگره را در وطن و زادگاه این سردار عزیز را ارزشمند دانست و افزود: میرزا کوچک یک روحانی فقیه و مجتهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر معرفی شخصیت های نادری که در اطلس فرهنگی ایران اسلامی مغفول مانده اند، بیان کرد: در ذیل ستاد کنگره شهید میرزا کوچک ۱۱ کمیته فعال تشکیل شد و عهد بستیم که اجازه ندهیم نام میرزا فقط در جغرافیای گیلان محفوظ و محصور بماند و باید نام پرآوازه میرزا را در اطلس ایران و در سطح بین الملل برافراشته کنیم.

دبیر کنگره بین المللی میرزا کوچک با بیان اینکه ۱۱۰ سال قبل آزادیخواهانی از سراسر جهان به میرزا پیوستند، گفت: میرزا همچنان می تواند مرکز ثقل محور مقاومت و آزادیخواهان جهان باشد.

وی با تاکید بر لزوم راه اندازی بنیاد دائمی میرزا، خاطرنشان کرد: این بنیاد نه فقط در سالگرد شهادت میرزا، بلکه می تواند در طول سال به مامن و مجالی برای معرفی این چهره و شخصیت هویت ساز ایران اسلامی تبدیل شود.

وی از اهدای جایزه سال میرزا به بهروز افخمی، کارگردان سریال کوچک جنگلی خبر داد که بیشترین نقش را در معرفی و زنده نگه داشتن ایشان داشته است و عنوان کرد: از استاد میرزمانی نیز به عنوان چهره ماندگار این حوزه تجلیل می شود.

انتهای پیام