رزمایش زمستانی یگان‌های انتظامی، خدماتی و امدادی گیلان
رزمایش زمستانی یگان‌های انتظامی، خدماتی و امدادی گیلان

در آستانه زمستان، رزمایش زمستانی یگان‌های انتظامی، خدماتی و امدادی گیلان امروز برگزار شد.

خزرفوری : فرمانده انتظامی گیلان هدف از اجرای طرح زمستانی را تسهیل و تسریع در عبور و مرور وسایل نقلیه، کاهش تصادفات و کنترل ایمنی جاده‌ها دانست و گفت: این طرح از فردا ۲۳ آذر با هدف پیشگیری از انسداد مسیر ها، مدیریت ترافیک و پایش تخلفات رانندگی برای کاهش تصادفات در گردنه‌های برف گیر و جاده‌های گیلان، با مشارکت پلیس راهور، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اورژانس، هلال احمر و امداد خودرو آغاز خواهد شد.

سردار عزیزالله ملکی با اشاره به اینکه طرح زمستانه یگان‌های امدادی تا ۲۰ اسفند ادامه دارد افزود: در این طرح ۶۶۵ تیم پلیس، خدمات رسان و امدادی با هزار و ۲۹۷ نیرو در جاده‌های گیلان مستقر هستند و به رانندگان و در راه ماندگان خدمات رسانی می‌کنند.

رزمایش زمستانی یگان‌های انتظامی ، خدماتی و امدادی گیلانوی در ادامه به افزایش بیش از ۳ درصدی سفر‌های زمستانی پارسال اشاره کرد و گفت: زمستان پارسال ۲ میلیون و ۷۰۰ خودرو در جاده‌های گیلان تردد کردند.

حسین مصطفی پور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان هم در این رزمایش با قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی نیرو‌های پلیس و دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان گفت : خدمت به مردم و برقراری امنیت و آرامش در تمام ارکان جامعه از اهداف اصلی انقلاب است و حضور نیرو‌های پلیس ، جمعیت هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اورژانس در جاده‌ها در فصل زمستان ، بیانگر اهمیت تأمین ایمنی تردد‌ها و امدادرسانی در حوادث احتمالی است.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان هم گفت : ۵۴۲ نیروی راهداری در قالب ۶۰ تیم برای پیشگیری از حوادث احتمالی دررزمایش زمستانی یگان‌های انتظامی ، خدماتی و امدادی گیلان جاده‌های برفگیر استان مستقر شدند که ۵۷ تیم عملیاتی و ۳ تیم پشتیبانی است.

غلامعلی نیک فهم با اشاره به ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار در گیلان افزود: ۳۹۱ دستگاه ماشین برف روبی و سنگین در مدت اجرای طرح زمستانی آماده خدمات رسانی هستند.

وی همچنین از تمهیدات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مواقع یخبندان و تجهیز راهدارخانه‌ها به ماسه و نمک در زمان بارش برف خبر داد.