بازگشت ۹۸۰ واحد تولیدی غیرفعال به چرخه تولید
بازگشت ۹۸۰ واحد تولیدی غیرفعال به چرخه تولید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: از ابتدای سال تاکنون ۹۸۰ واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال به چرخه تولید بازگشته است.

خزرفوری : علی رسولیان در بازدید از شهرک صنعتی لوشان از برنامه این وزارتخانه برای احیای ۲ هزار واحد تولیدی تا پایان سال خبر داد و گفت: با بازگشت این واحد‌های تولیدی غیرفعال و نیمه فعال به چرخه تولید برای بیش از ۴۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به برنامه جدی دولت در استفاده ازافزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی افزود: تمام واحد‌های تعطیل حوزه تولید در بخش صنعت شناسایی شده است و مراکز کسب و کار نیز با بیش از هزار مشاور کار را آغاز کردند.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای تامین زیرساخت‌های تولید، بیش از ۸ هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در حال اجرا است.
علی رسولیان، ایجاد تصفیه خانه با هدف بازچرخانی آب برای استفاده دوباره در تولید و فضای سبز شهرک‌های صنعتی و رعایت مسائل زیست محیطی را با اهمیت برشمرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۱۸ مدول تصفیه پساب‌های صنعتی در کشور در حال اجرا است و حدود۲۵۰ تصفیه خانه نیز به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به اجرای ۲ مدول تصفیه خانه پساب‌های صنعتی در شهرک صنعتی لوشان گفت: اجرای مدول تصفیه خانه قبلی این شهرک که به دلایلی متوقف شده بود با تعهد پیمانکار تا پایان سال و مدول دوم هم تا ۲ سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با بهره برداری از این ۲ مدول تصفیه خانه با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار، بیش از هزار متر مکعب از پساب‌های صنعتی در شبانه روز تصفیه می‌شود.