ثبت نام حج تمتع سال ۱۴۰۲ از امروز ۱۰ اسفند
ثبت نام حج تمتع سال ۱۴۰۲ از امروز ۱۰ اسفند

مدیر حج و زیارت گیلان: متقاضیان حج تمتع سال ۱۴۰۲ از امروز ۱۰ اسفند برای ثبت نام در کاروان‌های اعلام شده اقدام کنند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری :  مدیر حج و زیارت گیلان گفت : با درنظر گرفتن اولویت‌های تعیین شده برای تشرف به مکه معظمه ، متقاضیان ثبت نامی از امروز ۱۰ اسفند به کاروان‌های اعلام شده مراجعه کنند.

حسن فعال با بیان اینکه در تفاهم نامه حج ، ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از کشورمان سال ۱۴۰۲ به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که سهم گیلان حدود ۵۰۰ نفر است، گفت: زائران خانه خدا بر اساس اولویت‌های تعیین شده با حفظ امنیت، سلامت و کرامت راهی سفر معنوی حج خواهند شد.

وی اضافه کرد: اولویت اول با افرادیست که در کاروان‌های حج سال ۹۹ نام نویسی کرده و وجوه مربوطه را واریز کرده‌اند، اما به دلیل لغو حج در آن سال موفق به تشرف نشدند و تاکنون هم انصراف نداده‌اند.

مدیرحج و زیارت گیلان گفت : اولویت دوم با دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفند ۸۵ است که باید قبل از ثبت نام ، به سامانه Reserve.haj.ir مراجعه کرده و پس از تکمیل اطلاعات ، کدرهگیری دریافت کنند.

حسن فعال با بیان اینکه اولویت سوم هم با دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ ۳۱ فروردین سال ۸۶ است ، افزود: نام نویسی متقاضیان با اولویت‌های اعلام شده فقط برای تکمیل ظرفیت خالی کاروان‌های اعلام شده است و مراجعه به سایت Reserve.haj.ir برای دریافت کد رهگیری الزامیست.

وی از اولویت‌های چهارم و پنجم دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ اول اردیبهشت و اول خرداد سال ۸۶ به بعد خبر داد و گفت: نخستین گروه اعزامی برای برنامه ریزی‌های حج تمتع شامل اعضای دفتر نمایندگی، گروه اجرایی و کارشناسی مسکن، گروه تخصصی بررسی هتل‌های خود پخت و آشپزخانه‌های مرکزی، نمایندگان مرکز پزشکی و دست اندرکاران حوزه سامانه «مسار» به عربستان سفر کرده اند.