برخورد وانت نیسان با عابر پیاده در رشت، جان یک نفر را گرفت | نقص سیستم فنی ترمز خودرو
برخورد وانت نیسان با عابر پیاده در رشت، جان یک نفر را گرفت | نقص سیستم فنی ترمز خودرو

سرهنگ امیر طالبی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با عابر پیاده در شهرستان رشت، متاسفانه یک عابر در دم جان باخت.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با عابر پیاده در شهرستان رشت، متاسفانه یک عابر در دم جان باخت.

سرهنگ امیر طالبی در تشریح این خبر اظهار داشت: بر اثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با عابر پیاده در بلوار امام رضا (ع) شهرستان رشت، بلافاصله ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی در ادامه گفت: با حضور پلیس در محل حادثه و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد خودرو وانت نیسان حامل مقادیر بیش از حد مجاز کیسه‌های آرد بوده و با توجه به سراشیبی محوطه رخداد حادثه و نقص سیستم فنی ترمز خودرو، با یک عابر پیاده برخورد و پس از طی کردن مسافتی متوقف شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان تصریح کرد: متاسفانه عابر پیاده در این حادثه جان باخت.

این مقام انتظامی در پایان نقص فنی را یکی از مهمترین عوامل موثر در رخ دادن حوادث رانندگی برشمرد و خاطرنشان کرد: رانندگان باید به صورت دوره‌ای اقدام به بازدید از خودرو، خصوصا بررسی و رفع نواقص ترمزها کنند تا شاهد بروز چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.