جشن تکلیف هزار دختر رشتی
جشن تکلیف هزار دختر رشتی

هزار دانش آموز دختر رشتی صبح امروز در مصلای امام خمینی این شهر رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: جشن تکلیف هزار و ۳۰ دانش آموز دختر پایه سوم مدارس دولتی و غیردولتی ناحیه ۱ و ۲ رشت در مصلای امام خمینی رشت برگزار شد تا با برگزاری جشن بندگی، با آداب و معارف دینی بیشتر آشنا شوند.
محمد فائزی افزود: در گیلان ۱۶ هزار و ۵۹ دانش‌آموز دختر ۹ ساله در مدارس دولتی و غیردولتی تحصیل می‌کنند که بهار بندگی و جشن عبادت آن‌ها برگزار شده و یا به تناوب تا پایان سال برگزار می‌شود.
آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان هم امروز با سخنرانی کوتاه و با ادبیات کودکانه ضمن تبریک به دانش آموزان گفت: خواندن نماز، احترام به پدر و مادر و رعایت حجاب سه تکلیف مهمی است که از این به بعد بر عهده دارند و اگر این سه را انجام دهند خداوند آن‌ها را دوست دارد.
حجت الاسلام سعید مهدوی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان هم در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: امروز جشن تکلیف در این تهاجم فرهنگی و جنگ ترکیبی دشمنان اسلام و مسلمین، دشمنان ایران زمین ودختران ایران زمین یک پیام و هدف دارد اینکه دختران ایران زمین ولو دهه نودی‌ها همچنان عهد با امام زمان و نائب ایشان می‌بندند که با ایمان و عفاف یک ایران قوی درست کنند.
در پایان این مراسم دانش آموزان ۹ ساله تازه مکلف شده شهرستان رشت نخستین نماز عهد و شکرانه خود با خدا را در ۲ رکعت به جماعت و به امامت نماینده، ولی فقیه در گیلان اقامه کردند.