کاشت نهال به دستان دانش آموزان گیلانی
کاشت نهال به دستان دانش آموزان گیلانی

همزمان با سراسر کشور زنگ سبز طبیعت در مدارس گیلان بصدا درآمد و دانش آموزان گیلانی به یاد شهدای دانش آموز و منابع طبیعی درخت کاشتند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : مدیر کل آموزش و پرورش گیلان امروز در آیین کاشت درخت در مدارس استان که بصورت نمادین در مدرسه شهدای مدافعین حرم رشت برگزار شده بود، گفت : ۱۸ هزار اصله نهال از امروز تا پایان هفته منابع طبیعی دربیش از ۳ هزار و ۹۰۰ مدرسه گیلان کاشته می‌شود.

آقای محمد فائزی با بیان اینکه گیلان ۳۷۸ هزار دانش آموز دارد، افزود: مدارس بهترین مکان برای ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت و درختان است و دانش آموزان بعنوان آینده سازان کشور باید از کودکی با اهمیت درختکاری و فرهنگ ارزشمند مراقبت از طبیعت را بیاموزند.

آقای سرخوش کرم زاده سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان هم در این مراسم با اشاره به طرح نهضت درختکاری گفت: اجرای این طرح گامی مهم در صیانت از طبیعت، تولید اکسیژن، افزایش ذخایر آب‌های زیرزمینی و در جلوگیری از سیلاب، کاهش آلودگی‌های صوتی و فرسایش خاک موثر است.

همچنین در این مراسم مسئولان و دانش آموزان میثاق نامه‌ای مبنی بر اهتمام جدی در حفاظت و صیانت از طبیعت و مراقبت از درختان را امضاء کردند.