بیماران در مراکز درمانی دولتی باید بهترین خدمات را دریافت کنند
بیماران در مراکز درمانی دولتی باید بهترین خدمات را دریافت کنند

استاندار گیلان بیان کرد: بیماران و بیمه شدگان باید با مراجعه به مراکز درمانی دولتی بهترین خدمات درمانی را دریافت کنند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : اسدالله عباسی امروز در مراسم افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهید املاکی شهر کومله، با تبریک نیمه شعبان و سالروز ولادت باسعادت حضرت ولی عصر(عج)، با قدردانی از همه افراد و دستگاه های دست اندرکار اظهار کرد: بیمارستان ۶۴ تختخوابی لنگرود یک بیمارستان و پروژه درمانی ارزشمند در گیلان است.

وی گفت: در استان در بخش تخت های بیمارستانی با کمبودهایی مواجه هستیم لذا دولت در این خصوص و در راستای توسعه مراکز درمانی برنامه ویژه‌ای را در دستور کار دارد و رایزنی‌هایی با وزیر بهداشت و دولت انجام شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به مشکلات خدمات درمانی در گیلان به ویژه در مناطق شرق استان، عنوان کرد: خلاء موجود درمانی در منطقه شرق گیلان بر کسی پنهان نیست و شایسته است دانشگاه علوم پزشکی به این منطقه استان توجه کند.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به برنامه‌های دولت برای ایجاد مراکز درمانی در سراسر کشور بیان کرد: برخی پزشکانی که در بیمارستان‌های دولتی کار می ‌کنند با بیمارستان های خصوصی هم در ارتباط هستند و باید به بیمارستان هایی که دولت با هزینه خود ساخته نگاه ویژه شود و این گروه از پزشکان حق ندارند بیماران خود را به بهانه نبود امکانات به مراکز درمانی خصوصی منتقل کنند.

وی یکی از دغدغه های مردم و بیمه شدگان تامین اجتماعی را مسئله خدمات درمانی دانست و افزود: مردم و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اغلب دغدغه درمان دارند؛ از این رو باید مراکز درمانی دولتی به تجهیزات و امکانات مناسب مجهز شوند زیرا مردم و بیمه شدگان لایق ارائه بهترین خدمات هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دولت‌ها باید به حوزه تامین اجتماعی نگاه ویژه‌ای داشته باشند، گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی نگاه دولت‌ها باید نگاه حمایتی به حوزه تامین اجتماعی باشد ولی در دولت گذشته اقدام خاصی در راستای حمایت از بیمه شدگان تامین اجتماعی و ایجاد بیمارستان‌های تامین اجتماعی نشد.

وی با دستور به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درخصوص عمل به وعده‌های داده شده درباره فراهم آوردن تجهیزات به بیمارستان ‌تازه تاسیس کومله و دیگر بیمارستان‌های دولتی بیان کرد: بیماران و بیمه شدگان باید با مراجعه به مراکز درمانی دولتی بهترین خدمات درمانی را دریافت کنند.

عباسی با بیان اینکه در بیمارستان شهید املاکی کومله لنگرود به همه مردم خدمات ارائه می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه استان گیلان در حوزه بیمارستانی در رتبه‌های آخر کشور قرار دارد که این موضوع به وزیر بهداشت و حتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل شده است.

استاندار گیلان عنوان کرد: بیمارستان‌های دولتی در لنگرود، املش و رودسر باید به صورت کامل تجهیز شده و با ایجاد مراکز درمانی دیگر در نقاط مختلف رتبه گیلان در حوزه درمان ارتقاء یابد.

انتهای پیام