گردهمایی علما، روحانیان و طلاب گیلان در آستانه ماه مبارک رمضان
گردهمایی علما، روحانیان و طلاب گیلان در آستانه ماه مبارک رمضان

آیت الله خاتمی: علما و روحانیان علمداران جبهه‌ی مقابله با شرک و کفر در عصر تقابل رسانه ایی هستند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : آیت الله سید احمد خاتمی از فق‌های شورای نگهبان امروز در گردهمایی علما، روحانیان و طلاب گیلان که در آستانه‌ی ماه مبارک رمضان در رشت برگزار شد، به تشریح نقش روحانیان در عرصه‌ی نبرد با جبهه‌ی شرک و کفر در عصر تقابل رسانه ایی پرداخت و افزود: این نبرد زمانی به حصول نتایج مطلوب منتهی می‌شود که با جهاد تبیین حقایق همراه باشد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری، روشنگری را از پیامد‌های مطلوب جهاد تبیین توصیف کرد و افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی در بستر روشنگری و هدایت افکار عمومی بسوی ارزش‌های والای انسانی و اسلامی توانست بر طاغوت زمان فائق آید و بساط استعمار و استبداد را از این مرز و بوم برچیند.

گردهمایی علما، روحانیان و طلاب گیلان در آستانه ماه مبارک رمضان

امام جمعه‌ی موقت تهران در ادامه با استناد به مفاهیم قرآن کریم، نکات مهم جهاد تبیین را در راستای مقابله با جنگ نرم دشمنان برشمرد و تصریح کرد: در شرایط فعلی که دشمنان ارزش‌های الهی با بهره گیری از ابزار رسانه در فضای مجازی تمامی تلاش خود را برای شبهه افکنی و تردید متمرکز ساخته اند، تنها با منطق و استناد و شجاعت است که می‌توان حقایق را برای جامعه‌ی مخاطب روشن کرد و بساط افتراق و فتنه را برچید.

آیت الله سید احمد خاتمی همچنین مجموع خطبا و روحانیان را به بهره گیری بهینه از منبر و ارتباط چهره به چهره با اقشار مختلف بویژه جوانان خلاق و جستجوگر فراخواند و اضافه کرد: این مهم در بستر اقناع، نقد منصفانه، حفظ بصیرت و احترام متقابل میسر می‌شود و شرایطی مهیا می‌کند تا ماه مبارک رمضان فرصتی برای دفاع از ارزش‌ها و مقابله با هجمه‌های تفرقه آمیز و شبهه افکن دشمنان باشد.

آیت الله فلاحتی، نماینده ی، ولی فقیه در گیلان نیز در این نشست با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان از سومین روز نوروز به فراغت عموم مردم استان از فصل زراعت و کشاورزی اشاره کرد و افزود: این فراغت فرصتی فراهم می‌سازد تا هرچه بیشتر از فیوضات الهی ماه مبارک رمضان بهره گیری شود.

امام جمعه‌ی رشت در همین راستا افزود: اگر خداوند پایبندی مردم به دین خدا را نظاره کند، نعمات واسعه‌ی خود را بر آنان ارزانی می‌دارد و سعادت دنیا و آخرت را رقم خواهد زد.

در پایان این مراسم از سه تن از روحانیان جانبار و ایثارگر استان گیلان قدردانی شد.