آیت الله فلاحتی: نزول برکت با تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت
آیت الله فلاحتی: نزول برکت با تقارن بهار قرآن و بهار طبیعت

امام جمعه رشت: در تقارن حلول ماه بهار قرآن با بهار طبیعت، با بازگشایی و رونق مساجد، عامل نزول برکت شوید.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز در آخرین خطبه نماز جمعه سال ۱۴۰۱ در مصلای امام خمینی رشت با اشاره به تقارن سال جدید و بهار طبیعت با بهار قرآن و تبریک عید نوروز خطاب به مردم گفت: در ماه مبارک رمضان و بهار قرآن، در‌های مساجد را که مایه‌ی برکت است باز کنید و روزانه دو بار به مسجد بروید و نماز به جماعت بخوانید تا عامل نزول برکت شوید.
آیت الله رسول فلاحتی از روحانیان هم خواست مجالس این ماه را کوتاه و مفید برگزار کنند.

وی در ادامه به توافق ایران و عربستان با میانجی گری کشور چین اشاره کرد و گفت: اگر چه بر اساس معادلات منطقه‌ای و جهانی هنوز نمی‌شود اظهار نظر کرد، اما این حسن همجواری و رابطه یکی از اتفاقات خوبیست که در سال۱۴۰۱ افتاد و به نفع هر سه کشور خواهد بود.
خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه نهایت صبر و استقامت را با همسایگان خود در خشکی و دریا داشته و دارد افزود: اگر جمهوری اسلامی جایی هم رفته به در خواست آن‌ها و اعزام مستشار برای حمایت از مظلومان بوده است.
آیت الله رسول فلاحتی در ادامه به نگرانی صهیونیست غاصب از ارتباط دوباره ایران با عربستان پس از چند سال اشاره کرد و گفت: در داخل کشور هم موافقان و مخالفان جمهوری اسلامی اظهار نظر‌هایی کردند، اما همه بدانند جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود که حمایت از جبهه مقاومت و حفظ ارزش‌ها و اصول مرز ها‌ی فکری، عقیدتی و جغرافیاییست همانند ۴۴ سال گذشته کوتاه نخواهد آمد.
وی با اشاره به افول کشور جعلی و غاصب اسرائیل اشاره کرده و گفت: اسرائیل در حال افول است و افسردگی در سربازان و تمرد نظامیان و خلبانانشان، سقوط این کشور زودتر از آنچه رهبر فرزانه انقلاب فرموده اند اتفاق خواهد افتاد.
نماینده، ولی فقیه در گیلان در ادامه با بیان اینکه اکثر قریب به اتفاق مردم گیلان مومن و انقلابی هستند از بی حجابی برخی از بانوان و دختران گلایه کرد و گفت: رعایت حجاب جزو احکام و ضرورت دین است و این افراد با این عمل مخالفت خود را هم با قرآن و دین و هم با جمهوری اسلامی اعلام می‌کنند و بدانند روسیاه خواهند شد.
آیت الله رسول فلاحتی بی توجهی والدین آن‌ها به این عمل را نشان از بی غیرتی آن‌ها دانست و گفت: اخیرا در مجلس شورای اسلامی هم در این باره جلسه‌ای برگزار شده و نظام اسلامی به وقتش با جمع کردن این افراد، نگرانی مردم را رفع خواهد کرد.
وی با تمجید از تلاش‌های نهاد‌های مختلف از جمله کمیته امداد برای کمک به افراد نیازمند و ایجاد اشتغال گفت: کمیته امداد امام خمینی گیلان در سال ۱۴۰۱ با هزینه هزار و صد میلیارد تومانی، ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشاغل خرد و خانگی ایجاد کرد که برای ۱۸ هزار نفر شغل ایجاد شد.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به نرخ بیکاری در استان گفت: بر اساس آمار‌ها نرخ بیکاری در گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها پایین‌تر است، اما باید برای ریشه کن کردن بیکاری تلاش شود.
آیت الله رسول فلاحتی در ادامه سخنان خود، حمله دژخیمانه رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم در نوروز ۱۳۴۲ را محکوم کرد و یاد و خاطره طلاب شهید آن رویداد از جمله شهادت روحانی شهید سید یونس رودباری را گرامی داشت.
وی همچنین با اشاره به حقوق استاد و معلم گفت: بعد از حق الهی، پیامبر، اهل بیت، پدر، مادر و اولاد، اساتید هم به دلیل زحمتی که برای آموزش ما در موارد مختلف داشتند حقی بر گردن ما دارند که باید قدردانشان باشیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت خاطر نشان کرد: اولین معلم خداست که حق استادی بر پیامبر دارد و پس از آن پیامبر است که حق استادی بر بشریت دارد.