جابجایی ۹۸ هزار مسافر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان
جابجایی ۹۸ هزار مسافر نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: طی ۱۳ روز گذشته ۱۹ هزار و ۳۴۷ سفر با وسایل نقلیه عمومی از مبدا داخل استان انجام و ۹۸ هزار و ۲۰ مسافر جابجا شده اند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایسنا : غلامعلی نیک فهم در گفت وگویی، با اشاره به آخرین آمار دریافتی از دستگاه های تردد شمار منصوبه در راه‌های مواصلاتی استان گیلان، اظهار کرد: از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت هفتم فروردین ماه ۱۴۰۲، همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد دو میلیون و ۱۳۱ هزار و ۹۳۴ وسیله نقلیه در محورهای استان گیلان بودیم.

وی از ورود یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۷۵ وسیله نقلیه به استان و خروج ۹۵۱ هزار و ۸۵۹ وسیله نقلیه از استان خبر داد و تصریح کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۲ درصدی در ورود به استان و ۱۶ درصدی در خروج از استان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین – رشت با ۵۹۱ هزار و ۴۳۰ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با ۳۴۶ هزار و ۶۳۹ هزار وسیله نقلیه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: همچنین بیشترین میزان خروجی از طریق محور آزادراه رشت – قزوین با میزان تردد ۳۵۹ هزار و ۷۵۲ وسیله نقلیه بوده است.

نیک فهم، متوسط تردد در محورهای مواصلاتی استان را ۷۸۰ وسیله نقلیه در ساعت دانست و گفت: اوج تردد در محورهای استان مربوط به روز جمعه، ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ با متوسط تردد ۹۴۷ وسیله نقلیه در ساعت است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخل استان مربوط به محور امامزاده هاشم – سراوان با متوسط تردد روزانه ۵۴ هزار و ۱۶ وسیله نقلیه است.

مدیرکل راهداری گیلان به گزارشی از تعداد سفرهای انجام شده با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان اشاره کرد و متذکر شد: از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت هفتم فروردین ماه ۱۴۰۲، ۱۹ هزار و ۳۴۷ سفر با وسایل نقلیه عمومی از مبدا داخل استان انجام و ۹۸ هزار و ۲۰ مسافر جابجا شده اند.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۱۳۵ سفر درون استانی و ۸۲۱۲ سفر برون استانی با ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان به انجام رسیده است، عنوان کرد: در سفرهای درون استانی ۵۶ هزار و ۲۹۳ مسافر و در سفرهای برون استانی ۴۱ هزار و ۷۲۷ مسافر جابجا شده اند.

نیک فهم با اشاره به انجام ۲۲۱۹ سفر با اتوبوس، ۱۷۵۱ سفر با مینی بوس و ۱۵ هزار و ۳۷۷ سفر با سواری از مبدا داخل استان همزمان با طرح نوروزی، بیان کرد: ۲۲ هزار و ۲۶۹ مسافر با اتوبوس، ۲۷ هزار و ۵۷۲ مسافر با مینی‌بوس و ۴۸ هزار و ۱۷۹ مسافر با سواری جابجا شدند.

انتهای پیام