کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود
کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از ذخیره ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سفیدرود در حال حاضر خبر داد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : وحید خرمی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود ذخیره شده است گفت: این مقدار ذخیره در مقایسه با دوره بلندمدت ۲۰ سال گذشته ۵۰ درصد کمتر است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت : ذخیره آب پشت سد سفیدرود امسال در مقایسه با پارسال با کاهش ۱۲۰ میلیون مترمکعبی ، معادل ۲۰ درصد کمتر است.

وی افزود : شالیکاران باید هر چه سریعتر کشت و کار برنج را با استفاده از آب بندان‌ها، استخر‌های کشاورزی و چاه‌های کشاورزی شروع کنند و منتظر آب گذاری کانال‌های کشاورزی نمانند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از لایروبی بیش از نیمی از انهار کشاورزی استان تاکنون خبر داد و گفت: لایروبی ۲۸۰ کیلومتر از ۵۰۰ کیلومتر انهار کشاورزی که قرار است امسال لایروبی شود به پایان رسیده و لایروبی بقیه انهار هم تا قبل از نیمه اردیبهشت ، زمان آبگذاری کانال‌های کشاورزی به سرعت در حال انجام است.

وحید خرمی همچنین از شالیکاران گیلان خواست انهار بین مزارع خود را هر چه زودتر پاکسازی کنند تا در زمان آبگذاری کانال‌های کشاورزی، آب سریع‌تر و باحجم مناسب به شالیزار‌های آن‌ها منتقل شود.