کمک یک میلیاردی خیران گیلانی برای آزادی زندانیان | آزادی ۵۶۵ نفر در ۲ سال
کمک یک میلیاردی خیران گیلانی برای آزادی زندانیان | آزادی ۵۶۵ نفر در ۲ سال

خیران گیلانی در جشن گلریزان که همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، یک میلیارد تومان وجه نقد برای آزادی زندانیان غیر عمد اهدا کردند.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری : رئیس ستاد دیه گیلان دیشب در مراسم گلریزان که با حضور مسئولان شورای عالی قضایی استان و ۶۰۰ نفر از خیران برگزار شد گفت: همزمان با میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و ماه مبارک رمضان به رسم هر ساله جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برگزار و بیش از یک میلیارد تومان جمع آوری شد.

علیرضا یزدانی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته با مشارکت خیران ۵۶۵ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد که توانایی پرداخت دیون خود را نداشتند آزاد شدند گفت: بدهی این زندانیان حدود ۳۷۰ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه تشویق و مساعدت طلبکاران و شاکیان توسط خیران از دیگر اقدامات این ستاد و خیران است گفت: این امر باعث شد تا شاکیان از دریافت بخشی از مطالبات خود از زندانیان جرائم غیر عمد گذشت کنند.

رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌های گیلان منتظر کمک‌های مردمی برای پرداخت دیه و بدهی‌های خود هستند از خیران گیلانی خواست در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه همت کنند.

در ادامه مراسم حمیدرضا امام پناهی فرماندار رشت نیز گفت: با مشارکت دهیاران و بخشداری‌های ۵ بخش تابعه شهرستان رشت، ۱۷۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک شده است.