بقاع گیلان میزبان ۳ میلیون گردشگر
بقاع گیلان میزبان ۳ میلیون گردشگر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: در طرح آرامش بهاری سه میلیون زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند.

به گزارش خزرفوری

حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار شد گفت: سه میلیون زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند.
وی افزود: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌های فرهنگی بود که در بقاع متبرکه استان اجرا شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۵ هزار و ۸۰۹ مشاوره وقف، خانواده و اعتقادی انجام شد گفت: بیش از ۴ هزار نوبت نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان اقامه شد.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: هزار و ۱۲۲ نفر زار زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره‌مند و با برپایی ایستگاه صلواتی و اجرای طرح افطاری ساده در طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی ۶۳۱ هزار زائر با چای، شربت و افطاری پذیرایی شدند.
وی گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی از سوم فروردین ماه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه آغاز شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: در اجرای این دو طرح ۵۵ مبلغ اعزامی و ۳۵۰ بومی در اقامه نماز و مشاوره وقف و خانوادگی و اعتقادی و آموزش مبانی اسلامی به کودکان همکاری داشتند.
حجت الاسلام ستار علیزاده همچنین گفت:۸۰ جلسه جز خوانی در بقاع متبرکه مجری طرح و دو جلسه تخصصی تفسیر قرآن کریم برگزار شده که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.