کمک ۸۶ میلیارد تومانی مردم گیلان به فرزندان یتیم
کمک ۸۶ میلیارد تومانی مردم گیلان به فرزندان یتیم

معاون کمیته امداد گیلان، از شرکت بالغ بر ۱۰۰۰ گیلانی در طرح اکرام ایتام و محسنین خبر داد و گفت: سال گذشته مردم خیر و نیکوکار گیلان بالغ بر ۸۶ میلیارد تومان به یتیمان و محسنین کمک کردند.

به گزارش خزرفوری

حسین جهانگیری، با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۱۰۰۰ نفر از مردم استان گیلان در طرح اکران ایتام و محسنین شرکت کردند، گفت: کمیته امداد استان گیلان ۱۲۷ هزار خانواده تحت پوشش دارد که ۱۱ هزار نفر فرزند یتیم و محسنین هستند.

وی با اشاره به آغاز طرح اکرام ایتام از ۲۰ سال گذشته، اظهار کرد: این طرح تلاش می کند تا با حمایت از مردم خیر و نیکوکار استان نسبت به رفع بخشی از آلام خانواده ها و کمک به رشد و تحصیل فرزندان یتیم و محسنین اقدام کند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گیلان در گفت وگوی خبری باران، فرزندان یتیم را فاقد والدین و محسنین را دارای پدر ناتوان در اداره خانواده دانست و اضافه کرد: کمیته امداد استان با حمایت خیرین نسبت به جمع آوری کمک های مردم اقدام می کند.

جهانگیری با بیان اینکه مردم می توانند خودشان فرزند یتیم را انتخاب و نسبت به سرپرستی اش اقدام کنند، ادامه داد: شرکت در طرح اکران ایتام و محستین چند روش دارد و مردم می توانند از طریق سامانه «ekram.emdad.ir» فرزند مورد نظر خود را انتخاب و مشخصات او را مشاهده کنند.

وی از امکان واریز مستقیم کمک های ماهانه مردم به حساب فرزندان یتیم و محسنین با شماره کارت بانکی ۱۶ رقمی خبر داد و خاطرنشان کرد: مردم می توانند با ارسال عدد ۰۱۳ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ اقدام به شرکت در این طرح کنند.

جهانگیری مراجعه به ادارات کمیته امداد در سطح شهرستان و تماس با شماره ۰۱۳۳۳۳۶۵۷۱۰ را از دیگر راه ها دانست و بیان کرد: سال گذشته مردم خیر و نیکوکار گیلان بالغ بر ۸۶ میلیارد تومان به یتیمان و محسنین کمک کردند.

انتهای پیام