کوهنورد ۳۶ساله در ارتفاعات رودبار نجات یافت | آسیب دیدگی پس از سقوط از ارتفاع
کوهنورد ۳۶ساله در ارتفاعات رودبار نجات یافت | آسیب دیدگی پس از سقوط از ارتفاع

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از نجات کوهنورد ۳۶ساله در محور رستم آباد به تتکابن منطقه اسکلک، توسط عوامل امدادی پایگاه شهید آقایی رودبار خبر داد.

به گزارش خزرفوری

سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال گفت: در ساعت ۱۷:۳۰، طی تماس مردمی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گرفتار شدن کوهنورد ۳۶ساله در محور رستم آباد به تتکابن، پس از انجام هماهنگی‌های لازم یک تیم از پایگاه شهید آقایی جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار به محل حادثه اعزام شدند

غلامی افزود: تیم اعزامی جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل و مورد نیاز کوهستان اعزام و پس از دسترسی به مصدوم با تثبیت کارگاه با توجه به صعب العبور بودن و صخره‌ای بودن منطقه، اقدامات مورد نیاز انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: فرد مذکور به علت سقوط از ارتفاع، از ناحیه ساق پای راست دچار ضرب دیدگی شده بود، پس از انجام اقدامات اولیه و تثبیت به دامنه کوه منتقل و به مراکز درمانی منتقل شد.

سیاوش غلامی تصریح کرد: عملیات فوق در کمتر از پنج ساعت با تلاش تیم اعزامی با موفقیت به پایان رسید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن قدردانی از عوامل امدادی حاضر در عملیات گفت: با شروع فصل بهار و تابستان و افزایش صعود وطبیعت گردی شهروندان باید دقت داشته باشند که با رعایت تمامی نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات کامل صعود داشته و از کوهنوردی انفرادی تا جای ممکن خوداری کنند.