رایزنی شهرداری رشت برای سرعت بخشیدن به روند اورهال کارخانه کود آلی لاکان
رایزنی شهرداری رشت برای سرعت بخشیدن به روند اورهال کارخانه کود آلی لاکان

در جریان بازدید معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از شرکت کود آلی لاکان، شهردار منتخب رشت به همراه سایر مدیران شهری ضمن تاکید بر لزوم تخصیص اعتبارات ملی مصوب خواستار مانع‌زدایی و سرعت بخشیدن به روند اورهال کارخانه کود آلی و راه اندازی زباله سوز لاکان شد.

به گزارش خزرفوری

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به همراه سرپرست شهرداری رشت و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی از پروژه بهسازی لندفیل سراوان بازدید به عمل آورد.

با توجه به حساسیت بالای پروژه‌های مدیریت پسماند به ویژه پروژه بهسازی لندفیل سراوان برای استانداری گیلان و حوزه مدیریت شهری، امروز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲ سید سجاد انوشه معاونت امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به اتفاق یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت و حسن کریمی کرنق رئیس کیمسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی بازدیدی از این پروژه به عمل آوردند.

در این بازدید انوشه معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با ارائه گزارشی از سوی یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت به شکل مبسوط در جریان روند اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان اعم از عملیات خاکریزی، فرآیند دفن و امحاء زباله، مبارزه با حشرات و انجام عملیات دیواره‌گذاری در انتهای خط القعر منطقه قرار گرفت.

سید سجاد انوشه معاونت امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور امروز سه شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲ در سفر به استان گیلان، به صورت میدانی بازدیدی از شرکت کود آلی لاکان و پروژه‌های در حال انجام این محدوده به عمل آورد.

در این بازدید که رحیم شوقی شهردار منتخب رشت، یوسف یزدانی سرپرست شهرداری، حسن کریمی کرنق رئیس کیمسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی، نادر حسینی از اعضای شورای اسلامی، محمد حسین خیابانی معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری، اسماعیل رحمتی مدیر حراست شهرداری، سعید بشری مدیرعامل شرکت کودآلی و نماینده شرکت شهاب خودرو نیز ایشان را همراهی می‌کردند اقدامات شهرداری رشت در مسیر اورهال و افزایش ظرفیت خطوط جدید تفکیک و پردازش زباله کارخانه کود آلی لاکان، انتظارات شهرداری برای تزریق منابع مالی مصوب از محل اعتبارات ملی، راه‌اندازی زباله سوز، برنامه جامع شهرداری رشت برای ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا و مباحثی از این دست مورد تاکید و بحث و بررسی حاضرین قرار گرفت.

لازم به ذکر است، سید سجاد انوشه معاونت امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز پس از استماع گزارشات ارائه شده قول مساعد دادند تا موارد و دغدغه‌های شهرداری رشت در حوزه پروژه‌های مدیریت پسماند کود آلی و جذب اعتبارات ملی را به اطلاع ریاست سازمان رسانده و موانع پیش روی ذکر شده را مورد پیگیری قرار دهند.