انتخاب یک فرهنگی گیلانی از منطقه سنگر به عنوان معلم نمونه کشوری
انتخاب یک فرهنگی گیلانی از منطقه سنگر به عنوان معلم نمونه کشوری

زره‌کارگر اظهار داشت: زینب فتحی‌زاده، آموزگار منطقه سنگر از میان ۵ هزار و ۴۹۷ نفر که در مرحله خوداظهاری شرکت کرده بودند؛ پس از مرحله بررسی مدارک و مستندات، عنوان معلم نمونه کشوری را از آنِ خود کرد.

به گزارش خزرفوری

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان گیلان گفت: زینب فتحی‌زاده، آموزگار منطقه سنگر از میان ۵ هزار و ۴۹۷ نفر که در مرحله خوداظهاری شرکت کرده بودند؛ پس از مرحله بررسی مدارک و مستندات، عنوان معلم نمونه کشوری را از آنِ خود کرد.

حسین زره‌کارگر با اشاره به مسیر طی شده تا انتخاب معلم نمونه کشوری اظهار داشت: از مجموع ۱۶ هزار و ۵۰۰ همکار آموزشی، ۵ هزار و ۴۹۷ نفر در خوداظهاری اولیه شرکت کردند که پس از مرحله بارگذاری مدارک، مستندات یک هزار و ۵۷۱ نفر توسط مدیران مدارس تأیید شد. وی افزود: در این مرحله پس از داوری در سطح مناطق که توسط ۴ ارزیاب انجام شد؛ در مجموع ۱۱۴ نفر به عنوان معلم برتر استانی و ۷ نفر برای گزینش نماینده استان گیلان در سطح کشور معرفی شدند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برخی ویژگی‌های معلم نمونه برگزیده کشوری خاطرنشان کرد: زینب فتحی‌زاده، آموزگار مدرسه سید جمال الدین اسدآبادی منطقه سنگر، دارای مدرک تحصیلی لیسانس در رشته روان‌شناسی و ۱۱ سال سابقه خدمت است.

وی خاطرنشان کرد: چاپ مقاله در روزنامه‌ها، تولید بیش از ۲۰ محتوای آموزشی، کسب عناوین متعدد در مسابقات و جشنواره‌های آموزشی و فرهنگی، تدریس ضمن خدمت در کارگاه‌های آموزشی و سوابق داوری جشنواره‌های جابربن حیان و جلوه‌های معلمی بخش‌هایی از سوابق این معلم نمونه کشوری است.

گفتنی است پیش از این ۷ معلم گیلانی به نام های: مژده قربانعلی زاده از املش، زهرا مومنی طارمسری از لشت نشا، الهام حسن‌پور از ناحیه یک رشت، محمد علی خداجو از اطاقور، فاطمه تقی‌پور از کلاچای، مهرداد رستمی از آستارا و زینب فتحی زاده از سنگر به مرحله کشوری برای انتخاب معلم نمونه کشوری راه یافته بودند.

امسال ۱۳ نفر از استان‌های فارس، گیلان، اصفهان، کرمانشاه، قزوین، چهارمحال و بختیاری، تهران و شهرستان‌های تهران به عنوان معلم نمونه انتخاب شدند.